Faktoring to usługa, dzięki której właściciele firm mogą  zyskać stabilne źródło finansowania. Jest to doskonały wybór dla wszystkich przedsiębiorców, którzy przez dłuższy czas nie otrzymali należności za wystawiane faktury. W poniższym artykule wyjaśniamy, na czym w praktyce polega faktoring i jakie są jego rodzaje.

Czy z podatkami można sobie poradzić samodzielnie? Każdy, kto ma nawet bardzo małą firmę, niejednokrotnie przekonuje się o tym, że poruszamy się w gąszczu przepisów i możemy stracić bardzo dużo czasu, zanim rozwiążemy pewne pozornie proste problemy podatkowe. To samo może dotyczyć nawet podliczania faktur. Dlatego dobrze jest korzystać z jakiegoś dobrego biura rachunkowego. Firmy takie oferują nam przecież usługi kompleksowe, a w to wliczać się będzie nawet coroczne zeznanie podatkowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami niektóre przedsiębiorstwa w Polsce każdego roku są zobligowane do przygotowania sprawozdania finansowego służącego do pełnego zamknięcia ksiąg rachunkowych i przedstawienia osiągniętych przez podmiot wyników finansowych w danym roku obrotowym. Obowiązek złożenia sprawozdań finansowych narzuca na niektóre przedsiębiorstwa ustawa o rachunkowości. W artykule opisujemy, które z nich muszą przygotowywać roczne sprawozdania finansowe, jakie znaczenia mogą mieć służące kontroli sprawozdań usługi audytu finansowego oraz na czym dokładnie one polegają.