Każdy z nas rozpoczyna swoją karierę zawodową z myślą nie tylko o spełnianiu swoich ambicji i samorozwoju, ale przede wszystkim o dobrze płatnej posadzie. Nie jest tajemnicą, że wynagrodzenia w Polsce, w porównaniu do standardów zachodnich, nie należą do najwyższych. Istnieje jednak szereg zawodów, w których można liczyć na wysokie miesięczne zarobki. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Coraz więcej firm zaczyna mieć problemy z wypłacalnością, a za wszystkim stoi koronawirus. Oczywiście przedsiębiorcy otrzymali wsparcie rządowe, o którego jakości przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy, ale to nie zawsze pomaga i nie jest jedyną opcją ratowania swojej firmy. W dobie kłopotów z płynnością firmy faktoringowe mają o wiele więcej pracy. A czym tak właściwie faktoring jest?

Dziś to jedna z największych linii lotniczych na świecie i największy tzw. tani przewoźnik. Ryanair podbija kolejne rynki, a miarą jego sukcesu była sytuacja sprzed kilkunastu miesięcy, kiedy dynamiczny rozwój firmy sprawił, że pojawiły się problemy z pilotami i ich urlopami, które nie mogły być wcześniej wykorzystane. To spowodowało przestój w lataniu w okolicach listopada i spadek popularności linii. Jak się okazało tylko na chwilę.

Oczywiście wypadki drogowe, które wydarzają się na naszych drogach, to bardzo duży problem w kontekście bezpieczeństwa i śmiertelności. Wynika to z jakości dróg, systemu szkolenia kierowców i ogólnego nieprzestrzegania przepisów drogowych. Jednak jest jeszcze jeden aspekt wszystkich zdarzeń na drodze, który w jakimś stopniu dotyka każdego z nas. To koszty, które trzeba ponieść przy okazji każdego takiego zdarzenia.

COVID-19 i jego spustoszenie, jakie poczynił w biznesie na wielu polach, sprawiły, że dziś coraz chętniej wiele krajów zaczyna dostrzegać korzyści z faktu posiadania narodowych linii lotniczych. Jednym z takich krajów jest Litwa, co mogłoby zagrozić pozycji LOT-u i airBaltic. Jak wygląda dziś rynek lotniczy i jakie są trzy modele działania?

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 wpływa na życie, zdrowie i finanse Polaków. Sytuacja wielu osób już dziś pogorszyła się lub pogorszy się w przyszłości. Część z nich musiała zamknąć zakłady usługowe (chociażby restauracje, agroturystyki, czy hotele), część przebywa w kwarantannie i nie może wykonywać pracy zarobkowej. Związek Przedsiębiorstw Finansowych i zrzeszone w tej organizacji firmy windykacyjne zachęcają osoby zadłużone do dialogu. – Powiedz o swoich kłopotach finansowych, a wspólnie wypracujemy inne reguły spłaty – przekonują.