Kiedy myślimy o pielęgnacji zieleni, jednym z pierwszych obrazów, jaki przychodzi nam na myśl, są trawniki, kwietniki i ogródki. Jednakże, równie ważne są te miejsca, do których rzadziej zwracamy uwagę, takie jak obrzeża dróg, pobocza i tereny zielone wokół infrastruktury miejskiej. Tutaj w grę wchodzą głowice koszące, które służą do precyzyjnego cięcia trawy i chwastów w trudno dostępnych miejscach. W poniższym artykule omówimy, gdzie i jak można wykorzystać głowice koszące.

Sondowanie statyczne jest podstawowym rodzajem badań polowych gruntu przeprowadzanych na terenie Unii Europejskiej. Ma na celu szczegółowe określenie parametrów podłoża, jak stopień zagęszczenia, czy plastyczność. Badanie jest uniwersalne i można przeprowadzać je na różnego rodzaju gruntach — sypkich, spoistych, czy nasypowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto stosować metodę sondowania statycznego.

Łożyska samonastawne stanowią niezbędny element wyposażenia różnych prostych konstrukcji. Zwykle są to modele kulkowe jednorzędowe poprzeczne, których powierzchnia przypomina nieco zmodyfikowany pierścień zewnętrzny. Odpowiednio dobrane artykuły efektywnie redukują tarcie oraz powodowane przez nie opory. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat łożysk samonastawnych? Zapoznaj się z informacjami zawartymi w niniejszym artykule.

Targi branżowe mimo pandemii i przeniesienia większości działań promocyjnych do sieci, nadal stanowią istotny element strategii marketingowej wielu przedsiębiorstw. Umożliwiają skuteczne promowanie usług lub produktów i dotarcie do wielu nowych klientów i kontrahentów. Dodatkowo często organizowane są na nich warsztaty biznesowe i spotkania z ekspertami, dzięki czemu uczestnicząc w nich, można poszerzyć swoją wiedzę. Dlaczego warto brać udział w takich eventach? Podpowiadamy. 

Apple w kontekście laptopów wydaje się niezagrożony. Jakość, styl, parametry – tu wszystko się zgadza. Oczywiście problemem jest cena, ale tak jest ze wszystkimi produktami z logo nadgryzionego jabłka na plecach. Jednak dla osób, którym nie podoba się przepłacanie pozostają inne firmy. Tak jak spór między Samsungiem a Apple w kontekście samochodów rozstrzyga Xiaomi, tak niedługo może być tam, gdzie decydujesz między ASUS-em, Lenovo i Dell-em. Czas na nowe laptopy od Xiaomi.

Coraz więcej producentów telefonów komórkowych stawia na nowoczesność. Jaka jest dziś cecha nowoczesnych smartfonów, oczywiście poza tym, że są inteligentne? Oczywiście w wodoodporności. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest go utrzymywać w czystości, co w dobie koronawirusa stało się naprawdę ważne, ale także, a może przede wszystkim jest bardziej odporny na okoliczności użycia. Co jednak, gdy Twój telefon nie jest wodoodporny, a Ty go zalejesz?

W tym tekście nie znajdziesz szerokich analiz i daleko idących wniosków. Nie znajdziesz też gruntownej analizy tego, co dokładnie każda z części może, a czego nie. To ma być prosty poradnik dla osób, które szukają wsparcia w wyborze części do komputera do użytku domowego, a które nie wiedzą, na co dokładnie należałoby zwrócić uwagę i co jest ważne przy wyborze każdej z tych części. Zatem: zaczynamy!

Wiele osób czuje, że nie da rady zainstalować wszystkich komponentów komputera i zamontować części przy jego składaniu od zera. Dlatego wybiera rozwiązanie o wiele prostsze, ale niepraktyczne – kupuje model już złożony. W tym tekście postaramy się jednak przedstawić argumenty na to, że można złożyć go samemu i na tym oszczędzić.