Apple w kontekście laptopów wydaje się niezagrożony. Jakość, styl, parametry – tu wszystko się zgadza. Oczywiście problemem jest cena, ale tak jest ze wszystkimi produktami z logo nadgryzionego jabłka na plecach. Jednak dla osób, którym nie podoba się przepłacanie pozostają inne firmy. Tak jak spór między Samsungiem a Apple w kontekście samochodów rozstrzyga Xiaomi, tak niedługo może być tam, gdzie decydujesz między ASUS-em, Lenovo i Dell-em. Czas na nowe laptopy od Xiaomi.

Coraz więcej producentów telefonów komórkowych stawia na nowoczesność. Jaka jest dziś cecha nowoczesnych smartfonów, oczywiście poza tym, że są inteligentne? Oczywiście w wodoodporności. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest go utrzymywać w czystości, co w dobie koronawirusa stało się naprawdę ważne, ale także, a może przede wszystkim jest bardziej odporny na okoliczności użycia. Co jednak, gdy Twój telefon nie jest wodoodporny, a Ty go zalejesz?

W tym tekście nie znajdziesz szerokich analiz i daleko idących wniosków. Nie znajdziesz też gruntownej analizy tego, co dokładnie każda z części może, a czego nie. To ma być prosty poradnik dla osób, które szukają wsparcia w wyborze części do komputera do użytku domowego, a które nie wiedzą, na co dokładnie należałoby zwrócić uwagę i co jest ważne przy wyborze każdej z tych części. Zatem: zaczynamy!

Wiele osób czuje, że nie da rady zainstalować wszystkich komponentów komputera i zamontować części przy jego składaniu od zera. Dlatego wybiera rozwiązanie o wiele prostsze, ale niepraktyczne – kupuje model już złożony. W tym tekście postaramy się jednak przedstawić argumenty na to, że można złożyć go samemu i na tym oszczędzić.