Zakynthos to niewielka, ale bardzo atrakcyjna grecka wyspa, leżąca na Morzu Jońskim. Przyciąga śródziemnomorskim klimatem, pięknymi plażami, błękitną wodą i fantastycznymi krajobrazami. Jest to miejsce, które z całą pewnością zachwyci każdego miłośnika śródziemnomorskich klimatów, bliskości natury, spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także błogiego leżakowania na plaży. Na Zakynthos warto wybrać się na własną rękę, organizując sobie zarówno podróż, jak i czas spędzony na miejscu. 

Zamknięci w domach, rozpieszczeni świątecznymi przysmakami i rozleniwieni brakiem ruchu – pragniemy w końcu ruszyć się z fotela! Wielu z nas chętnie poszłoby poćwiczyć na siłowni, popływać w basenie, a nawet odważyłoby sie zapukać do poradni dietetycznej. Niestety lockdown pokrzyżował nam plany, lecz istnieje wyjście awaryjne – dietetyk online.

Wiele osób uważa, że w całej poprzedniej dekadzie nie było tak złego roku jak 2020. To, jak się okazało, data specyficzna, w której świat się zatrzymał, a do tego mieliśmy pożary w Australii, rekordowo wysokie temperatury w czerwcu czy lipcu oraz początki kryzysu finansowego. Dlatego znana sieć amerykańskiego giganta Burger King zdecydowała się zakończyć rok, by 2020 więcej już nie narozrabiał.

Szukasz prezentu dla swojego mężczyzny? A może dla taty lub szefa? Jeśli jest to osoba, która lubi majsterkować to ciekawym pomysłem jest torba albo pojemnik na narzędzia. Estetyczny produkt pozwoli zaprowadzić porządek w warsztacie albo sprawdzi się przy transportowaniu narzędzi. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu narzędzia dłużej będą służyć, a to oznacza niższe wydatki na nie. Same plusy, prawda? Problemem może być jedynie wybór odpowiedniego prezentu wśród mnogości ofert.

Jak urządzać mieszkanie? Na pewno trzeba zadbać o jednolity styl, dopasować rozwiązanie na ścianach do tego, co dzieje się w meblach czy dodatkach. Nie można jednak zapomnieć o jeszcze jednym, niezwykle ważnym elemencie. To rośliny, które mają moc zmieniania wnętrza w zupełnie inne miejsce, a do tego są bardzo dobre pod względem ekologicznym i zdrowotnym. Jakie zatem „zielonki” warto wybrać, by cieszyć się niebanalnym wystrojem?

Wiele osób myśli, że psy mają ludzkie emocje. Oczywiście traktujemy je często jak członków rodziny, w związku z czym lubimy odczytywać jego zachowanie na swój sposób. Jak się jednak okazuje to psy są o wiele lepszymi „czytelnikami emocji”, przez co właśnie sprawiają, że nam wydaje się coś, co nie ma miejsca. A jak to jest dokładnie z tym poczuciem winy u psów?

Temat smogu, zanieczyszczenia powietrza oraz problemów z kryzysem ekologicznym nieco przycichł. Po pierwsze dlatego, że na tapecie znalazł się inny wróg, zagrożenie, które widać gołym okiem i które będzie miało bardzo długie i poważne konsekwencje dla nas wszystkich. Po drugie koronawirus sprawił, że pewne aspekty środowiskowe poprawiły się, gdy człowiek przestał zanieczyszczać sobą otoczenie. Ale problem jakości powietrza nie zniknie i będzie coraz bardziej poważny. I z tym właśnie postanowiła walczyć szwedzka IKEA.

Lato to piękny czas, gdy nasze ciała mogą być wystawione na działanie słońca, więcej witaminy D jest produkowane w organizmie, a my czujemy energię i siłę do działania. Częściej się także uśmiechamy. Ale lato to także czas, w którym, zwłaszcza w upalne dni, o wiele trudniej jest nam zadbać o cerę. Warto poznać kilka tricków, dzięki którym ten problem odejdzie dla Ciebie w niepamięć.