Zawiesia poliestrowe – właściwości i zastosowanie

zawiesie poliestrowe

Zawiesia poliestrowe to ciekawe materiały, które przydają się w wielu różnego rodzaju przypadkach. Wszystko ze względu na ich funkcjonalność oraz możliwości. Jakie są ich właściwości oraz zastosowanie?

Zawiesia poliestrowe – czym są?

Zawiesia poliestrowe to wytrzymałe linki, które zaprojektowane są tak, aby wytrzymywać nawet duży ciężar. Są zbudowane z włókien poliestrowych, które są również odporne na przetarcia, które mogą zdarzyć się podczas ich wykorzystywania w praktyce.

Tak jak hydranty wewnętrzne, zawiesia mogą mieć również różne wymiary. Bez względu na indywidualnie preferencje klienta, będą one dokładnie dostosowane do jego potrzeb. Można osiągnąć taki efekt, decydując się głównie na specjalne ich zamówienie u producenta.

Warto również wziąć pod uwagę między innymi ich lekkość. Sprawia to, że bez problemu można będzie je przechowywać nawet w niewielkim magazynie lub przewozić za pomocą tradycyjnych wózków widłowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przemieszczać je ręcznie.

Zawiesia poliestrowe – do czego się je wykorzystuje?

Takie zawiesia służą głównie do transportu niewymiarowych przedmiotów. Będą to najczęściej słupy, gotowe konstrukcje, ale również płoty modułowe. Wtedy nie ma możliwości, aby sprzęt ten podnieść w inny sposób, niż poprzez użycie żurawi lub specjalnych koparek.

Zawiesia mogą zostać przyczepione do konstrukcji na przykład za pomocą haków lub innych materiałów, które będą w stanie udźwignąć nawet duże obciążenie. Można do tego wykorzystać również taśmy holownicze, które wytrzymują nacisk do 7 ton.

Transport niewymiernych konstrukcji to podstawowe ich zastosowanie. Dzięki temu można przyśpieszyć taką czynność, zadbać o bezpieczeństwo oraz poprawić wydajność. Jest to bardzo ważne dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość podczas wykonywania swoich obowiązków.

Zawiesia poliestrowe to konstrukcje, które służą do transportu różnych konstrukcji. Są bardzo wytrzymałe na obciążenie.