Zalety silników orbitalnych marki M+S Hydraulic

silnik orbitalny

Silniki hydrauliczne M+S Hydraulic wykorzystywane są do napędu narzędzi i maszyn przemysłowych, rolniczych czy budowlanych. Przetwarzają energię cieczy pod ciśnieniem w energię mechaniczną. Są idealne do układów zamkniętych i otwartych. Wśród silników hydraulicznych wyróżnić można silniki orbitalne, nazywane tak za sprawą ruchu planetarnego, jaki wykonuje rotor. Sprawdź, jakie są ich zalety!

Czym charakteryzują się silniki orbitalne?

Silniki hydrauliczne orbitalne nazywane są również gerotorowymi. Cechują się lekką i zwartą budową, dzięki której jednostka nie zajmuje wiele miejsca, gwarantując jednocześnie stabilną i niezawodną pracę zarówno w układach otwartych, jak i zamkniętych. Wyposażone są w zawór rozrządczy zintegrowany z wałem wyjściowym i charakteryzują się dużą geometryczną objętością roboczą przy niewielkich gabarytach.

Ich moment obrotowy zależy od geometrycznej objętości roboczej oraz spadku ciśnienia na wyjściu. W efekcie silniki orbitalne o niewielkich rozmiarach są w stanie przenosić dużą moc – podkreśla specjalista z firmy Bulmach, która oferuje silniki hydrauliczne o zróżnicowanych parametrach.

Czym wyróżniają się silniki orbitalne M+S Hydraulic?

Silniki hydrauliczne produkcji M+S Hydraulic wykazują niezawodne działanie zarówno przy niskich, średnich, jak i dużych obciążeniach. Mają niewielkie wymiary i są wykonane z solidnych materiałów. Ich budowa umożliwia łatwy montaż w układzie hydraulicznym. Uzyskują one wysoki moment obrotowy przy niewielkich prędkościach oraz mają szeroki zakres prędkości obrotowych. Do ich największych zalet należą również:

  • wysoki moment rozruchowy i płynna praca tuż po rozruchu,
  • niskie ciśnienie rozruchowe,
  • niski poziom hałasu,
  • korzystny stosunek mocy do masy,
  • wzmocnione uszczelnienie wału,
  • możliwość pracy w dwóch kierunkach,
  • wysoka odporność na siły osiowe i promieniowe,
  • możliwość łączenia szeregowo i równolegle.

Silniki M+S Hydraulic wyróżniają się wytrzymałą konstrukcją i długą żywotnością nawet przy ciężkich warunkach użytkowania. Ich dużą zaletą jest precyzja działania, łatwość automatyzacji oraz małe koszty konserwacji.

Co warto wiedzieć o producencie silników orbitalnych M+S Hydraulic?

M+S Hydraulic to wiodący producent silników hydraulicznych oraz jednostek hydraulicznego wspomagania układów kierowniczych w Europie i na całym świecie. Marka ta powstała w 1963 roku jako firma państwowa działająca w przemyśle budowlanym zajmująca się naprawą koparek, spychaczy i dźwigów samochodowych. Pierwsze kroki w kierunku branży związanej z hydrauliką podjęto w 1966 roku. Obecnie M+S Hydraulic posiada 35% udziału w rynku produktów hydraulicznych w Europie i 8% udziału w rynku światowym.