Z jakich materiałów powstają implanty zębowe?

implantologia

Implanty zębowe to temat, który zdecydowanie jest na czasie. Wiele osób bierze je pod uwagę po to, aby zupełnie odmienić swój uśmiech na lepsze. Z jakich materiałów wykonuje się właśnie takie implanty? Fachowcy odpowiadają.

Implanty zębowe – czym są?

Implanty zębowe w Tarnowie to przede wszystkim sztuczne zęby, które wszczepia się w kość pacjenta za pomocą tytanowych śrub. Zabieg ten jest wykonywany przez specjalnego chirurga szczękowego, który dokładnie wie, w jaki sposób działać bezpiecznie.

Podobnie jak leczenie kanałowe w Tarnowie, tak i implant wymaga wielu konsultacji oraz planu leczenia. Tylko wtedy można będzie podjąć świadomą dla siebie decyzję, która odgrywa bardzo ważną rolę dla każdego człowieka, który chce cieszyć się zdrowiem.

W przypadku implantów bardzo ważnymi badaniami mogą okazać się tomograf zębów. Dzięki takim obrazom specjalista dokładnie widzi, jak ułożone są korzenie i czy implant w ogóle wchodzi w grę. Jeśli miejsca jest mało, to często fachowcy polecają zamiast tego most.

Implanty zębowe – z czego się je wykonuje?

Takie implanty wykonuje się zazwyczaj z porcelany. Jest to materiał, który przede wszystkim jest wytrzymały oraz zupełnie nie zmienia środowiska bakteryjnego w jamie ustnej. To ważne, ponieważ nie dochodzi wtedy do problemów w jej obrębie.

Warto jednak wiedzieć, że sama śruba w kości wykonana jest z tytanu, który świetnie radzi sobie w takim położeniu. Kości zostają wtedy wrośnięte w samą śrubę, co sprawia, że można cieszyć się jednością oraz trwałością właśnie takiego materiału.

Porcelana jest jednak najczęściej wybierana, ponieważ dobrze prezentuje się w łuku. Dobrze dobrany kolor to również możliwość między innymi zyskania pewności siebie, która jest bardzo ważna wtedy, gdy ząb uległ uszkodzeniu.

Implanty zębowe najczęściej wykonywane są za pomocą porcelanowej korony. Dzięki temu uśmiech jest naturalny a ząb wytrzymały nawet na uszkodzenia mechaniczne.