Wycena instalacji LPG – jak ją przeprowadzić?

instalacja lpg

Polska to prawdziwe królestwo instalacji LPG montowanych w samochodach. W całej Unii Europejskiej jesteśmy niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o jego użycie, a na świecie przegrywamy z niewieloma państwami. Z tego powodu coraz więcej osób interesuje się wyceną instalacji LPG. Jak ją przeprowadzić i na czym ona polega?

Gdzie przeprowadzić wycenę instalacji LPG?

Najlepsze miejsce, w którym prowadzona jest wycena instalacji LPG to zawsze warsztat, który zajmuje się jej montażem. Tylko on jest nam w stanie jasno powiedzieć ile będzie kosztować zakup oraz montaż całej instalacji i następnie ewentualnie się nim zająć. Dobrym przykładem jest firma Alex LPG, która zajmuje się tworzeniem instalacji LPG, a także posiada sieć rekomendowanych warsztatów.

Alex LPG to producent instalacji LPG, na którego stronie z łatwością można dobrać podzespoły instalacji LPG do swojego samochodu. W tym celu wystarczy jedynie wpisać w konfiguratorze markę swojego samochodu, model, a także kod silnika. Z takimi informacjami możliwe będzie dobranie najlepszych podzespołów.

Z czego składa się typowa instalacja LPG?

Najczęściej spotykana instalacja LPG to ta, którą montuje się w starszych samochodach wyposażonych w jednostki napędowe z pośrednim wtryskiem benzyny, co stwarza możliwość jazdy tylko i wyłącznie na samym gazie, a benzyny używania jedynie podczas rozruchu. Taka instalacja składa się z kilku elementów. Sercem jest oczywiśćie sterowników, który steruje wtryskiem gazu, a także same wtryskiwacze.

Sterownik i wtryskiwacze to jednak nie wszystko, co jest potrzebne do działania instalacji gazowej. Nie obędzie się oczywiście bez butli, która jest dobierana tak, by pasowała do miejsca, w którym można ją zamontować, a także takich elemntach jak filtr gazu, czy też reduktor, który dba o odpowiednie ciśnienie gazu, a także odparowuje go, by zapewnić odpowiednią pracę silnika. Oprócz tego potrzebna jest równięż centralka, która wskazuje poziom gazu w zbiorniku, a także pozwala na przełączanie pomiędzy gazem i benzyną.