Wiszące szczotki WC jako bardziej higieniczne rozwiązanie od tych stojących

toaleta

Szczotka toaletowa służy do czyszczenia wnętrza muszli klozetowej. Z uwagi na specyfikę tej czynności, należy zadbać o to, aby jej wykonywanie było jak najbardziej higieniczne i wygodne. Na rynku można dziś znaleźć wiele rodzajów szczotek do WC. Jedną z najbardziej funkcjonalnych jest wersja wisząca. Dlaczego to właśnie na taką warto się zdecydować? Wyjaśniamy w artykule.

Wygoda użytkowania i estetyka

Szczotki do czyszczenia toalet, które można zamontować na ścianie, zapewniają wygodny dostęp i są zawsze w jednym miejscu. To nie tylko praktyczne rozwiązanie do łazienek i kabin WC, ale też rodzaj efektownej dekoracji. Pojemniki na szczotkę są dostępne w wielu kolorach i kształtach. Dzięki temu można je dopasować do wystroju wnętrza. Akcesoria łazienkowe to niepozorne elementy, ale warto wiedzieć, że to właśnie takie niewielkie szczegóły decydują o wyglądzie pomieszczeń. Wiszące szczotki prezentują się schludnie i o wiele bardziej elegancko niż te zwykłe, stojące na podłodze. Sprawdzą się w obiektach użyteczności publicznej, w biurowcach, hotelach, placówkach medycznych. Doskonale nadają się też do domów prywatnych.

Porządek w toalecie i higiena

Oprócz walorów wizualnych, dużą zaletą wiszących szczotek jest ich funkcjonalność i aspekty sanitarne. Odpowiednia wysokość uchwytu sprawia, że pojemnika nie trzeba podnosić, ograniczamy więc ryzyko zakażenia bakteriami i wirusami. Nie musimy również martwić się o to, że szczotka się przewróci (co zdarza się np. podczas sprzątania). Mocowanie do ściany, a nie do podłogi, znacznie ułatwia prace konserwacyjne, takie jak odkurzanie czy mycie podłóg, przede wszystkim jednak usprawnia samo czyszczenie ubikacji.

Gdzie kupić wiszącą szczotkę do WC?

Akcesoria do łazienek można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Szeroki wybór tego typu produktów oferują markety budowlane, jak również większe markety spożywcze czy drogerie. Jeśli planujemy zakup dużej liczby tego typu produktów, zaleca się wybór specjalistycznych hurtowni. Można wówczas liczyć na atrakcyjne rabaty i fachowe doradztwo. Jedną z firm oferujących akcesoria łazienkowe jest dystrybutor artykułów higienicznych Aseopaper. Przedsiębiorstwo dostarcza produkty dla branż medycznych, farmaceutycznych, kosmetycznych i wielu innych.