Wąż do trocin – kiedy należy w niego zainwestować?

waz do trocin

Wąż do trocin to bardzo ważny element, który przede wszystkim powinien znajdować się w fabrykach. W ten sposób dba się o bezpieczeństwo i higienę pracy. Kiedy należy w niego zainwestować? Specjaliści podpowiadają.

Wąż do trocin – kilka faktów

Wąż do trocin jest elementem wyposażenia fabryk, którego głównym zadaniem jest odciąganie trocin od stołu pracy. W ten sposób dba się o zachowanie odpowiedniego porządku. Jest to szczególnie ważne, jeśli mowa o obróbce drzewa. Wówczas tworzy się pył oraz trociny.

Przemysłowe systemy odpylające wykorzystują tego typu węże do tego, aby transportować zebrany pył bezpośrednio do oczyszczacza. To właśnie on izoluje pył oraz trociny oraz dostarcza do wentylacji oczyszczone powietrze. Warto zwrócić na to uwagę.

Odciąg przemysłowy sprawdza się przede wszystkim w różnorodnych fabrykach meblowych, stolarskich oraz budowlanych. To właśnie tam pracownicy narażeni są na duże ilości pyłu oraz zanieczyszczeń. Dzięki nim mogą oni zadbać o swoje zdrowie oraz samopoczucie.

Wąż do trocin – jakie powinien mieć cechy?

Tego typu węże odciągowe przede wszystkim powinny być szczelne oraz wytrzymałe. Niektóre elementy drzewa mogą uszkodzić delikatną konstrukcję. Właśnie dlatego węże powinny być wykonane z solidnych materiałów. Dzięki temu nie ulegną rozszczelnieniu.

W takie węże warto zainwestować przede wszystkim na początkowych etapach były budowania przedsiębiorstwa. Dzięki temu łatwiej będzie zaprojektować cały system. Jako główny mechanizm zachwycający warto zastosować odpylacz cyklonowy.

To właśnie on wprawia powietrze w ruch oraz izoluje trociny i był od powietrza. Jest to bardzo praktyczne, jeśli mowa o dużych przedsiębiorstwach. W ten sposób oczyszcza się powietrze oraz dostarcza świeżego tlenu bezpośrednio do stanowisk. Jest to ważne również podczas spawania.

Węże do trocin należy inwestować, szczególnie w pierwszych fazach budowy przedsiębiorstwa. Można to również zrobić w każdym momencie.