Torba na narzędzia – dobry pomysł na prezent?

torba na narzędzia

Szukasz prezentu dla swojego mężczyzny? A może dla taty lub szefa? Jeśli jest to osoba, która lubi majsterkować to ciekawym pomysłem jest torba albo pojemnik na narzędzia. Estetyczny produkt pozwoli zaprowadzić porządek w warsztacie albo sprawdzi się przy transportowaniu narzędzi. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu narzędzia dłużej będą służyć, a to oznacza niższe wydatki na nie. Same plusy, prawda? Problemem może być jedynie wybór odpowiedniego prezentu wśród mnogości ofert.

Torba narzędziowa

Torby narzędziowe wykonane są najczęściej z solidnego, odpornego na brud materiału. Często jest on usztywniony, by lepiej chronić wrażliwe elementy elektronarzędzi. Charakterystycznym elementem dla tego typu toreb jest duża ilość kieszeni. Pozwalają one pomieścić dodatkowy osprzęt: wiertła, bity, śrubokręty i inne. W wodoodpornych kieszonkach można schować też dokumenty, portfel lub telefon.

Jeśli osoba, której planujesz kupić prezent, dużo przemieszcza się w pracy – może to być świetny wybór. Doceni go także ktoś, kto ma działkę lub dodatkowy dom na wsi i często ma tam coś do naprawienia. Torby są wykonane estetycznie, więc zawsze można ich użyć jako torby na siłownię albo na wyjazd turystyczny. Duży wybór toreb znajdziesz tutaj: https://www.narzedzia.pl/torby-narzedziowe,c11865/.

Plecaki monterskie

To alternatywa dla toreb. Plecaki są bardzo wygodne w pracy dla osób, które pracują przede wszystkim u klientów: elektryków, monterów, członków ekipy remontowej. Taki prezent doceni także rodzinna złota rączka, odwiedzająca często krewnych, proszących o naprawę. Plecaki mają solidną konstrukcję, pozwalającą na noszenie nawet dużych ciężarów. Szerokie szelki sprawiają, że ciężar równomiernie rozkłada się na plecach, a materiał nie wbija w skórę.
Podobnie, jak w przypadku toreb, bardzo ważną kwestią w przypadku plecaków jest duża liczba kieszeni, uchwytów, karabińczyków itp. Niektóre plecaki zaopatrzone są w system MOLE, czyli wojskowy system, pozwalający na mocowanie dużej ilości przedmiotów do powierzchni.

Plecaki są oczywiści wodooporne, uszyte z tkanim łatwo czyszczących się. Najczęściej jest to poliester lub kevlar.

Kabura na narzędzia

Doczepiana do paska kabura stanowi wygodny sposób transportowania mniejszych narzędzi: wkrętarki lub wiertarki. Niektóre uchwyty dedykowane są pod kątem poszczególnych narzędzi – np młotków.

Organizery i pojemniki

Tutaj mamy do czynienia z plastikowymi skrzynkami i pudełkami, wyposażonymi w różnego rodzaju szuflady, przegródki oraz dodatkowe skrytki. Ze skrzynkami także można podróżować. Niektórzy producenci tworzą całe linie, pozwalające na łączenie ze sobą, łatwe przewożenie oraz przechowywanie. Jeśli chcesz się pozbyć walających narzędzi się z domu – zakup takiej skrzynki na pewno ułatwi to.

Z popularnych producentów na pewno warto wymienić skrzynki Itamati oraz Qbrick. Z ich oferty na pewno uda się prezent – zarówno w przystępnej cenie, jak i w wersji bardziej wypasionej.