Sposób na komary, czyli jak technologia chroni nas latem

Sposób na komary

Małe, bzyczące i niezwykle uciążliwe. Takie są komary, a właściwie komarzyce, które rokrocznie od wiosny do późnej jesieni urządzają sobie polowanie na ludzką krew. A skoro czas na wypoczynek w naszym kraju, to trzeba się także na nie o wiele lepiej przygotować. Możesz wybrać maść, możesz próbować zadziałać profilaktycznie i nie dać się ukąsić, a i tak jakiś się pojawi. I wtedy z pomocą pojawia się technologia.

Xiaomi, które zmienia świat na lepsze

Niedawno mieliśmy okres gorących premier w chińskim gigancie. Producent pokazał nowe opaski, ciekawe rozwiązania audio i wideo oraz smartfony. Były też hulajnogi, ale niemalże bez echa przeszło pojawienie się urządzenia, które coraz bardziej przydaje się na wakacjach, zwłaszcza w Polsce. A skoro wszyscy w tym roku jesteśmy bardziej zamknięci, niż byśmy chcieli i wybieramy raczej wakacje w kraju, warto o tym pamiętać. Tym urządzeniem jest Xiaomi MiJia Moyu. Co to takiego?

Nie dziwimy się, że o tym nie słyszałeś, bo nie jest to najbardziej popularny gadżet w naszym kraju. Kosztuje około 20 dolarów i można go zamawiać z popularnego serwisu AliExpress. Jest więc produktem niedystrybuowanym w Polsce, a na jego przyjście trzeba poczekać, choć obecnie wcale nie tak długo, jak mogłoby się wydawać. Model MiJia Moyu jest przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia, dorosłych oraz osób starszych, bo nie zawiera chemikaliów ani żadnych związków, które mają uśmierzać swędzenie i obrzęk po ukąszeniu. A działa. Jak?

Jak działa stick na ukąszenia komarów od Xiaomi?

Małe rozmiary na pewno są wielkim atutem tego urządzenia. Możesz je zabrać wszędzie, praktycznie cały czas mieć w torebce i kieszeni i tego nie czuć. Nawet na ognisku czy spływie kajakowym możesz szybko pozbyć się skutków ukąszenia komarów. Stick działa niemalże natychmiastowo. Jego działanie jest bardzo skuteczne, bo nie musi uciekać się do związków chemicznych i innych tego typu rzeczy. Działa falą ciepła, która jest aplikowana na skórę. Impuls cieplny ma od 30 do nawet 49 stopni Celsjusza, więc rozbija alergeny, przyspieszając ich rozkład.

Jednocześnie taki stick od Xiaomi cały czas kontroluje, by nie spalić naskórka i nie uszkodzić warstw delikatnej tkanki. W ten sposób może skutecznie wpływać na alergeny, które pojawiają się w skórze wraz z ukąszeniem komara, a następnie pomaga je usunąć z organizmu. W efekcie ma działanie przyspieszające, choć trzeba pamiętać, by używać go do 30 minut po ukąszeniu. Po tym czasie alergeny zawiążą się w taki sposób, że nie będzie już możliwe ich rozbijanie falą cieplną i organizm będzie musiał poradzić sobie sam.