Rejs statkiem – obowiązkowa atrakcja podczas urlopu nad morzem

urlop nad morzem

Wizyta nad morzem kojarzy się nam przede wszystkim z plażowaniem. Chętnie zażywamy kąpieli w morskich falach i wystawiamy ciało na działanie promieni słonecznych. Na ogół poszukujemy jednak jeszcze innych atrakcji, które sprawiają, że urlop jest różnorodny i naprawdę udany. W wolnych chwilach spędzamy czas w urokliwych kafejkach czy podziwiamy zabytki. Wielu z nas nie wyobraża sobie jednak wizyty nad morzem bez największej atrakcji, jaką jest rejs statkiem. Dowiedz się, dlaczego jest to obowiązkowy punkt programu. 

Najpopularniejsze rejsy wycieczkowe

Kto z nas nie lubi podziwiać pojawiających się na horyzoncie statków i kutrów rybackich? Wyobrażamy sobie wtedy, jak wygląda codzienne życie wśród morskich fal, kiedy raz trzeba znosić palące słońce, zaś innym razem zmagać się ze sztormem. Przede wszystkim zaś można wsłuchiwać się w kojący szum fal i podziwiać krążące na niebie rybitwy. Na szczęście podczas pobytu nad Bałtykiem, można poczuć namiastkę morskiego życia, dzięki bogatej ofercie rejsów wycieczkowych. 

Rejsy statkiem mają tę zaletę, że nie wymagają wcale letniej i ciepłej pogody, ani też odpowiedniej temperatury morskiej wody – wyjaśnia przedstawiciel hotelu Amber z Gdańska. Można się na nie udać o każdej porze roku, ponieważ niezależnie od aury będą niezwykle urokliwe. Co więcej, możliwości jest naprawdę sporo. Łodzie, czartery, promy, wodne tramwaje, a nawet galeony i kajaki – oto przepis na wspaniałe wspomnienia znad Bałtyku.

Każdy, kto liczy na ciekawą przygodę i moc wrażeń, powinien skorzystać z atrakcji w okolicy, do jakich należą m.in. rejsy wycieczkowe. Najbardziej znane są te z Trójmiasta. Dzięki nim można ujrzeć Gdańsk, Gdynię i Sopot z zupełnie innej perspektywy, a mianowicie od strony morza. Oprócz tego można także wypłynąć z Łeby, Helu, Ustki i Władysławowa. Do szczególnie popularnych atrakcji należy rejs galeonem, który dostarcza idealnego tła do niesamowitych zdjęć. Rejs statkiem to gratka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Szczególnie przypadnie do gustu osobom, które lubią przenieść się wyobraźnią do czasów minionych. Przywiodą na myśl dawne podróże z epok wielkich odkryć czy morskich podbojów. 

Nie ulega wątpliwości, że rejs statkiem jest obowiązkowym punktem pobytu nad Bałtykiem. Kojący szum fal, a przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki pozostawią nie tylko piękne zdjęcia, ale przede wszystkim niezapomniane wspomnienia z urlopu nad Morzem Bałtyckim.