Projekt kuchni samodzielnie czy z pomocą projektanta?

jak zaprojektowac kuchnie

Projekt kuchni to bardzo ważny odnośnik do tego, jak ostatecznie będzie wyglądała. Właśnie dlatego należy podjąć decyzję, czy zatrudnia się do tego specjalistę, czy może próbuje się to zrobić na własną rękę. Co będzie lepszym rozwiązaniem? Fachowcy odpowiadają.

Projekt kuchni – samodzielnie

Projekt kuchni w Częstochowie, który wykonywany jest samodzielnie przez właścicieli, to pewne ryzyko, które należy zaakceptować. Nie mając żadnego doświadczenia, można przede wszystkim źle dobrać kolory lub napotkać problemy związane z wymiarami wszystkich konstrukcji.

Oczywiście, można zlecić meble na zamówienie w Częstochowie do wykonania specjaliście, jednak proces ten wymaga znajomości zaawansowanej matematyki tak, aby między meblami nie było niepotrzebnych szczelin oraz szpar, które mogą szpecić całą konstrukcję.

Osoby, które chcą również stworzyć praktyczną kuchnię, mogą mieć z tym problem. Projektując ją samodzielnie, można popełnić podstawowe błędy, które będą kosztowały utratę funkcjonalności. Jest to jednak o wiele tańsza opcja niż skorzystanie z pomocy fachowca.

Projekt kuchni – ze specjalistą

Innym wariantem projektowania kuchni jest zatrudnienie w tym celu do pomocy specjalistę. Prawdę mówiąc, jest to najczęściej wybierana możliwość, ponieważ kto jak nie fachowiec, zna się lepiej na rozkładzie poszczególnych mebli w domu?

Warto jednak dokładnie zwrócić uwagę na to, kogo zatrudnia się do tego zadania. Fachowiec bez doświadczenia, ze złymi opiniami oraz nieumiejący współpracować z właścicielami może okazać się totalną klęską architektoniczną. Lepiej wtedy postawić na swój zmysł i w przyszłości poprosić o poprawki fachowego stolarza.

Specjalista to być może droższa opcja, jednak wybierając dobrego eksperta, można uzyskać doskonały efekt, w którym każda przestrzeń kuchni będzie wyglądała świetnie. Jednocześnie będzie bardzo praktyczna, czyli tak, jak lubią to miłośnicy gotowania.

Samodzielnie, czy z fachowcem? Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje plusy i minusy.