Preparat do mezoterapii mikroigłowej – kiedy się go stosuje?

mikroiglowa mezoterapia

Wprowadzanie składników aktywnych w głębokie warstwy skóry to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z niedoskonałościami ostatnich lat. Stąd też popularność mezoterapii mikroigłowej, która odżywia i wygładza skórę. Jakie preparaty są stosowane podczas zabiegu? Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Preparaty do mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się mikronakłucia prowadzące do pobudzenia krążenia, autoregeneracji skóry i stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu. W trakcie nakłuć w głębokie warstwy skóry wpuszczany jest preparat do mezoterapii mikroigłowej, który ma za zadanie pobudzić skórę do regeneracji. Podczas zabiegu powstają mikrourazy, które pobudzają do odnowy kolagenu i tym samym odnowy skóry. Najważniejszą zasadą skuteczności mezoterapii jest odpowiedni dobór ampułek, czyli preparatów, a także długość igieł, które muszą sięgać skórnych naczyń krwionośnych. Preparaty zawierają głównie kwas hialuronowy, witaminy, takie jak A, E, C, D, a także aminokwasy. Każdy z preparatów jest przeznaczony dla innego rodzaju problemu skóry. Mogą działać rewitalizująco, odmładzająco, nawilżająco. Są preparaty przeznaczone dla skóry tłustej, skłonnej do atopii,  a także skóry dojrzałej, wymagającej ujędrnienia, wzmocnienia i redukcji zmarszczek mimicznych.

Jak dbać o skórę po zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Aby efekty zabiegu były widoczne, należy przyjąć serię 6 zabiegów. Przed zabiegiem należy nałożyć maść znieczulająca do depilacji, która ma zabezpieczyć skórę przed bólem. Dobrze jest po zabiegu stosować maski w płachcie, które wzmocnią efekt działania preparatów do mezoterapii. Maski muszą być dobrane do potrzeb skóry. Maski stanowią idealne zwieńczenie zabiegu oraz uzupełniają pielęgnację domową, która powinna być opracowana wspólnie przez kosmetologa i pacjenta. Po zabiegu należy przetrzeć obszar nakłuć środkiem odkażającym i nałożyć krem o działaniu antybakteryjnym i nawilżającym. Warto pamiętać o nakładaniu na twarz dobrej jakości kremu z filtrem UV.