Praktyczne szafy metalowe z możliwością personalizacji w kolorach RAL

szafy metalowe

Wykonane z metalu szafy są praktyczne, a do tego bardzo solidne. Pomimo surowej konstrukcji, mogą dodatkowo mieć charakter ozdobny. Szafy metalowe można bowiem swobodnie personalizować, zamawiając je w jednym z wielu pięknych kolorów z palety RAL. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w stalowe meble i gdzie można je wykorzystać!

Dlaczego warto zainwestować w meble metalowe?

Każdy przedsiębiorca planujący zakup mebli do swojej firmy na pewno liczy na to, że będą funkcjonalne, a do tego przede wszystkim solidne, cechujące się długą żywotnością. Dobry producent może dostarczyć takie szafki z metalu i ich zakup to świetna inwestycja

Przede wszystkim są rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym, gdyż łatwo zaadoptować je do przechowywania różnych rzeczy. To z kolei przekłada się na wszechstronność ich zastosowania. Meble te cieszą się dużą popularnością i są powszechnie wykorzystywane przez wiele branż, poczynając od zakładów przemysłowych, a kończąc na placówkach medycznych, szkołach czy obiektach sportowych.

Ich zakup jest opłacalny również z racji oszczędności pieniędzy. Metalowa, dobrze wykonana konstrukcja znosi duże obciążenia i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nawet po wieloletniej, bardzo intensywnej eksploatacji szafki nadal będą doskonale spełniały swoje zadanie.

Zastosowanie oraz zalety mebli metalowych

Te niepozorne szafki często kojarzone są przede wszystkim z szatniami, gdzie wykorzystuje się je do przechowywania odzieży. Jednak ich zastosowanie jest dużo większe, gdyż meble metalowe świetnie sprawdzają się również do składowania m.in.:

  • ważnych dokumentów,

  • ciężkich części do maszyn,

  • olejów, paliw, farb i innej chemii,

  • różnego rodzaju narzędzi, np. wykorzystywanych przez pracowników do utrzymania porządku w budynku.

Jak widzisz, szafy metalowe są uniwersalne i można je wykorzystać w wielu miejscach, ale to dopiero początek ich zalet! Jeśli producent zastosował dobrej jakości materiały, możesz liczyć m.in. na:

  • wyjątkową stabilność konstrukcji, która dodatkowo jest w stanie przenosić duże obciążenia,

  • odporność na wilgoć oraz działanie chemii, w tym oleju i smaru,

  • prostotę czyszczenia – metal nie wchłania żadnych substancji, a więc wystarczy przetrzeć jego powierzchnię,

  • zgodność z rygorystycznymi normami BHP,

  • ponadprzeciętną żywotność, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji np. w budynkach użyteczności publicznej,

  • ryglowane, stalowe drzwiczki chroniące znajdujące się w szafie mienie.

Możliwość personalizacji: malowanie proszkowe w kolorach RAL

Przeznaczone do przechowywania różnych rzeczy, stalowe szafki mają jeszcze jedną ważną zaletę – mogą stać się ozdobą każdego wnętrza. Jeśli za ich wykonanie będzie odpowiedzialny profesjonalny producent, na pewno uzyskasz możliwość personalizacji wyglądu. Ścianki i drzwi pokrywa się specjalnymi farbami proszkowymi, zabezpieczającymi metal m.in. przed korozją oraz zarysowaniami. Mają funkcję ochronną, ale ponieważ dostępne są w szerokiej palecie kolorów RAL, mogą dodawać tym meblom wyjątkowego charakteru!

Zainwestuj w specjalistyczne meble z metalu!

Mnóstwo zalet, wszechstronne zastosowanie, a do tego możliwość personalizacji – to najlepszy dowód na to, że inwestycja w szafy metalowe jest opłacalna. Jeśli chcesz efektywnie wykorzystać dostępną w firmie przestrzeń i ułatwić pracownikom przechowywanie różnych rzeczy, z pewnością będą dobrym wyborem.