Pobieranie krwi do badań – jak się przygotować?

badania krwi

Wizyta na pobieraniu krwi może być stresująca. Większość dzieci boi się igieł, a niektórym osobom strach i poczucie dyskomfortu towarzyszy również w dorosłym życiu. Niestety pobieranie krwi to nieodłączny element życia. Chociażby regularne robienie morfologii krwi jest konieczne, by sprawdzać swój stan zdrowia. Ale czy da zmniejszyć się stres podczas wykonywania zabiegu?

Jak zmniejszyć stres związany z pobieraniem krwi?

Wiele osób zastanawia się czy da się zmniejszyć stres związany z pobieraniem krwi. Niewielu ludzi wie, że istnieje możliwość zamówienia pobierania krwi do domu, gdzie w komfortowych i bezstresowych warunkach, w odróżnieniu od szpitalnych, zostanie pobrana krew przez specjalnie przeszkolony personel. Pobieranie krwi w Legnicy „z dowozem” do domu można zlecić firmie Hemolab, która posiada niezbędne doświadczenie oraz od lat działa na rynku, mając w swojej kadrze najwyższej jakości specjalistów.

Ważne jest również odpowiednie przygotowanie się do badania, by jego wynik był prawidłowy, zabrania się na 12 godzin przed spożywać pokarmów, a na 4 nawet pić wody czy palić papierosów, takie rzeczy mogą zaburzyć wynik badania i sprawić, że będziemy zmuszeni powtórzyć badanie, co może rodzić kolejny stres.

Dlaczego pobiera się krew do badań?

Pomimo nieprzyjemności związanych z przeprowadzaniem pobierania krwi, jest ono konieczne w profilaktyce wielu chorób. Niestety nie wszystkie pomiary można przeprowadzić inną metodą i w życiu jesteśmy niejednokrotnie zmuszeni do robienia okresowych wizyt w celu pobrania krwi do badań.

Badania krwi umożliwiają ocenę, naprawdę wielu ważnych dla zdrowia, czy nawet życia elementów morfotycznych takich jak leukocyty, trombocyty czy erytrocyty. Ponadto badanie krwi umożliwia wczesne wykrywanie choroby nowotworowej (co znacznie zwiększy szansę wyleczenia jej), czy pozwala na rozpoznawanie stanów zapalnych. Dlatego regularne pobieranie krwi do badań jest wskazane i korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia.