Osuszanie pomieszczeń po zalaniu — jak skutecznie usunąć wilgoć z wnętrz?

usuwanie wilgoci z wnetrz

W przypadku zalania mieszkania lub domu należy podjąć natychmiastowe działanie, żeby jak najszybciej usunąć skutki nadmiaru wody w pomieszczeniach. Jakie są sposoby, żeby skutecznie pozbyć się wilgoci z wnętrz?

Jaki wpływ ma wilgoć na zdrowie?

Wilgotne zacieki to nie tylko brzydkie, nieestetyczne plamy na ścianach. Jest to również idealne środowisko do rozwoju różnego rodzaju bakterii, grzybów czy pleśni. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, w których występuje wilgoć, jest bardzo szkodliwe. Wynikiem tego może być pojawienie się wielu chorób. Najczęściej obejmują one układ oddechowy. Mogą również powodować pojawienie się reakcji alergicznych na skórze. Niekorzystny mikroklimat w mieszkaniu czy domu ma duży wpływ na samopoczucie, ogólny stan zdrowia, a także na osłabienie odporności. 

Jak skutecznie pozbyć się wilgoci z wnętrz?

Jeśli pomieszczenia ulegną zalaniu, warto jak najszybciej podjąć się likwidacji szkód, które pojawiły się w wyniku zalania. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług fachowców, Firmy, które oferują osuszanie pomieszczeń po zalaniu w Krakowie i innych miastach w Polsce , wykorzystują nowoczesne metody i sprzęty. Sposób osuszania jest dostosowany indywidualnie do potrzeb i możliwości pomieszczenia. 

Metod osuszania jest kilka. Najłatwiejszą jest odpowiednie wietrzenie pomieszczeń. Możliwe jest to tylko przy odpowiedniej temperaturze powietrza i warunkach atmosferycznych. Osuszanie z wykorzystaniem nagrzewnic sprawdzi się w przypadku dużych powierzchni, gdzie stale zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. W przeciwnym razie sytuacja jedynie się pogorszy, bo wilgoć będzie wnikała głębiej w strukturę ścian. Fachowcy często proponują skorzystanie z osuszania kondensacyjnego. Specjalne urządzenie umieszczane wewnątrz pomieszczenia pozwala szybciej pozbyć się wilgoci. Poprzez schłodzenie powietrza do odpowiedniej temperatury, w takiej, której woda ulega skraplaniu, możliwe jest wytrącenie wilgoci z powietrza. Efekty są bardzo zadowalające. 

Skuteczne firmy, takie jak np. Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach wykonują we wszystkich pomieszczeniach. Dodatkowo możliwe jest również zlecenie im prac remontowych, takich jak odmalowanie ścian czy wymiana zniszczonej podłogi.