Oczyszczacz powietrza bez nawilżania – 5 najlepszych modeli

czyste powietrze

Wzrost świadomości, chęć dbania o własne zdrowie i komfort życia, brak poprawy jakości powietrza w Polsce, wszystko to sprawia, że branża oczyszczaczy powietrza stale się rozwija, a zainteresowanie tego typu urządzeniami nie słabnie.

Na rynku obecnie znajdziemy wielu producentów, tych wyjadaczy, jak oczyszczacze powietrza firmy sharp, ale również zupełnie nowych jak duński producent Vestfrost. Nie tylko mnogość producentów, ale również samych produktów, może zaskoczyć, podczas wybierania swojego pierwszego oczyszczacza powietrza.

Modele z funkcją nawilżania, a także bez, np. SHARP FP-J60EUW, oczyszczacz z jonizacją powietrza i bez jonizacji, z aplikacją mobilną, większe, mniejsze, z dużą, lub niewielką ilością czujników, pracujących bardzo cicho i nieco głośniej, aby wybrać jak najlepiej warto dobrze przeanalizować swój wybór.

Od czego zacząć? Najlepiej od poniższego rankingu, najlepszych modeli bez funkcji nawilżania.

Ranking 5 modeli oczyszczaczy powietrza bez funkcji nawilżania z których będziesz zadowolony

Oczyszczacze powietrza firmy sharp, oczyszczacze koreańskiego Coway, nowość w branży oczyszczacze od Vestfrost, czy może bardziej znana marka jak LG? Trudno jest wybrać, spośród tak wielu ofert. Jeśli szukamy dobrej jakości oczyszczacza powietrza bez funkcji nawilżania, warto rozważyć zakup, któregoś z poniżej wymienionych:

  • SHARP FP-J60EUW oczyszczacz dla wymagających

Oczyszczacze powietrza marki sharp to jedne, z najchętniej wybieranych urządzeń, klienci doceniają ich jakość, ładny wygląd i przede wszystkim skuteczność. Nie inaczej wygląda to w modelu SHARP FP-J60EUW oczyszczacz bez funkcji nawilżania, przeznaczonego do średnich powierzchni (powierzchnia oczyszczania to 48 m2, wydajność to 396 m 3/h), powietrze zostaje pozbawione smogu, alergenów, a nawet wirusów i bakterii, za sprawą najmocniejszego generatora jonów. Bardzo cicha praca, dużo wskaźników i możliwości wyboru trybu pracy. Ponadto blokada rodzicielska, timer oraz jonizacja punktowa. Wszystko to stawia SHARP FP-J60EUW oczyszczacz, jako numer jeden w naszym rankingu.

  • Vestfrost VP-A1Z40WH0-nowość i już sukces

Oczyszczacze powietrza Vestfrost, tak jak oczyszczacze powietrza marki Sharp cieszą się ogromną popularnością, z t ą jedną różnicą, że Sharp tostary wyjadacz, natomiast Vestfrost to nowość. Bardzo dobrym modelem, z powierzchnią oczyszczania wynoszącą 48m2 jest model Vestfrost VP-A1Z40WH, wyposażony w kilka filtrów w tym HEPA oraz lampę UV-C LED, skutecznie odfiltrowuje zanieczyszczania, pracuje równie cicho, a jego zaletą jest możliwość zdalnego sterowania, dzięki aplikacji mobilnej Tuya. Od SHARP FP-J60EUW oczyszczacz nieco odstaje w kwestii czujników, i trybów pracy, dlatego uplasował się na miejscu drugim.

  • AP 40 PRO marki IDEAL- solidne, niemiecki wykonanie

Na podium znalazł się również AP 40 PRO marki IDEAL, oczyszczacz powietrza bez funkcji nawilżania, z dużą wydajnością i powierzchnią oczyszczania (440m3/h, 55m2), charakteryzuje go wysoka skuteczność oczyszczania, dzięki okrągłej konstrukcji filtra 360° oraz bardzo cicha praca nie przekraczająca 16 dB. Możliwość ręcznej zmiany ustawień przy pomocy specjalnego pilota, jak również aplikacji mobilnej. Model posiada certyfikat Institut Schwarzkopf, co oznacza, że jest przystosowany do użytkowania w placówkach medycznych.

  • Oczyszczacz powietrza Coway Storm

Sprawdzi się na dużych powierzchniach, ze względu na dużą powierzchnię oczyszczania wynoszącą 70 m2. Pracuje dość cicho i skutecznie, choć poprzednicy mają we wnętrzu lepszej klasy filtry (w Coway Strom zastosowano filtr HEPA H12). Dobry nieco bardziej budżetowy wybór, oczyszczacza bez funkcji nawilżania.

  • Vestfrost VP-A1M30WH- mały, ale skuteczny

Najmniejszy (powierzchnia oczyszczania 42m2) z trzech propozycji duńskiego producenta, tak jak w wyżej opisywanym modelu Vestfrost filtracja na wysokim poziomie, cicha praca, wysoka funkcjonalność, możliwość sterowania przy pomocy aplikacji mobilnej. Najlepszy wybór w tej cenie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl