Nitownice do nitonakrętek – o czym mowa w praktyce?

nitownica

Nitonakrętki są to małe nakrętki służące do łączenia ze sobą dwóch nieposiadających gwintu elementów. Aby móc je zamontować potrzebna jest pomoc urządzenia zwanego nitownicą. Odpowiednio dobrana nitownica to gwarant jakościowo zamontowanej nakrętki. Co powinniśmy o niej wiedzieć przed dokonaniem zakupu? Podpowiadamy.

Nitownica do nitonakrętek – jak działa?

Zanim przejdziemy do opisu jak działają nitownice do nitonakrętek warto poświęcić kilka słów samym nitonakrętkom. Są to małe elementy w kształcie rurki. W środku posiadają swój własny gwint, a także kołnierz i część bezgwintową. Rolą nitownicy jest pomoc we wkręceniu śruby. Aby to zrobić, należy dopasować bolec do rodzaju wkręcanej nakrętki. Bolec umieszcza się w otworze zlokalizowanym na tylnej stronie narzędzia.

Żeby proces wkręcania przebiegał prawidłowo należy zrobić to w taki sposób, żeby nitonakrętka zmieściła się w wystającej części gwintu. Następnie należy umieścić nitownicę na otworze i nacisnąć spust. Pozwoli to zacisnąć nitonakrętkę na materiale. Nitonakrętki wykorzystywane są głównie w przypadku cienkich materiałów jak np. blachy. Warto także zadbać o zabezpieczenie ich przed wilgocią kupując nakrętki nierdzewne.

Nitownica do nitonakrętek – jakie posiada zalety?

Nitownica jest elementem koniecznym w procesie montażu nitonakrętek. Owszem, jest możliwość ich przykręcenia bez użycia urządzenia, jednak nie będzie to trwałe. Aby nakrętka pełniła swoją rolę trzeba przytwierdzić ją mocno, a to wymaga użycia ogromnych pokładów siły. Najprostszym sposobem na skuteczne mocowanie jest właśnie użycie nitownicy. Dzięki niej proces nitowania przebiega szybko i bezproblemowo.

Nitownica do nitonakrętek jest wyposażeniem każdego profesjonalnego warsztatu. Ich użycie jest gwarantem szybkiego, ale przede wszystkim jakościowego wykonania pracy. Użycie odpowiednio dobranych narzędzi sprawia, że nasza praca zostanie wykonana precyzyjnie i estetycznie. Nie warto więc się męczyć, zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestowanie w nitownicę.