Najmodniejsze rośliny na balkon i do domu – sprawdź, której z nich jeszcze nie masz

Rośliny na balkon i do domu

Jak urządzać mieszkanie? Na pewno trzeba zadbać o jednolity styl, dopasować rozwiązanie na ścianach do tego, co dzieje się w meblach czy dodatkach. Nie można jednak zapomnieć o jeszcze jednym, niezwykle ważnym elemencie. To rośliny, które mają moc zmieniania wnętrza w zupełnie inne miejsce, a do tego są bardzo dobre pod względem ekologicznym i zdrowotnym. Jakie zatem „zielonki” warto wybrać, by cieszyć się niebanalnym wystrojem?

Monstera, czyli ostatni krzyk mody

Jedna z najbardziej modnych ostatnio roślin musi znaleźć się na niemalże każdym zdjęciu na Instagramie. Wygląda pięknie, okazale i bardzo nietypowo (to przez te liście), a do tego pasuje do każdego wnętrza, dodając mu coś od siebie; coś, czego nie można kupić. Znaczy można, ale wraz z nią. Plusem jest także jej pielęgnacja, bo wystarczy czasem ją podlać i zapewnić średni dostęp do słońca.

Niebieska Księżniczka – eszeweria

Sukulent, a więc znów mówimy o „kwiatku”, którego nie trzeba podlewać raz po raz i który bez wody chwilę wytrzyma. Nawet lepiej bez niż z. Charakterystyczny wygląd sprawia, że wiele osób zakochuje się w niej już od pierwszego wejrzenia. A potem eszeweria kwitnie i okazuje się, że jest jeszcze piękniejsza. Warto pamiętać tylko, że im więcej ma słońca, tym bardziej intensywnie niebieski jest kolor kwiatów.

Pieniążek, ale roślinny

Pilea, zwana pieniążkiem, najczęściej występowała na babcinych parapetach i była obciachem lat 90. Dziś wróciła do łask, stając się jedną z najmodniejszych roślin Instagrama i pokazując się w sieci niemalże tak często jak monstera. Znów mówimy o łatwiej uprawie (jakie to dzisiejsze!), z niewielką liczbą wymagań. To idealna roślina dla osób, które zaczynają swoją przygodę z pielęgnowaniem roślin.

Peerelowski powrót paprotki

Hit PRL-u, który staje się ponownie bardzo popularny, a który znów pochodzi bardziej z babcinych parapetów. Jest to roślina niezwykle odporna i wytrzymała, trudna do zniszczenia czy obumarcia. Najlepiej rośnie w jasnym miejscu, ale takim, gdzie światło dociera rozproszone. Nie trzeba jej bardzo często podlewać, ale nie można też o niej zapominać.

Kaktus zawsze w cenie

Zapewne nie dziwi fakt, że i w tym przypadku mówimy o roślinie niewymagającej. Kaktusy doniczkowe są niezwykle popularne, zwłaszcza w odmianie Pałczak. Na początku są zwykłymi, niewielkimi sadzonkami, by po latach dorosnąć nawet do 20 metrów. Rośnie jednak bardzo powoli, a swoją wysokość może osiągnąć nawet dopiero po dwustu latach.