Na czym polega stolarka okienna?

stolarka okienna

W ustawie Prawo budowlane, Art. 5.zostały określone ogólne przepisy odnoszące się do stolarki okiennej. To dzięki temu można m.in. dowiedzieć się, że okna muszą spełniać określone wymagania konstrukcyjne, a na dodatek muszą ograniczyć straty ciepła. Co należy jeszcze wiedzieć o stolarce okiennej?

Aluminiowa stolarka okienna – co to?

Stolarka okienna we Wrocławiu oferowana jest w różnej formie. Ciekawą propozycją stanowią okna aluminiowe, jakie aktualnie uważane są za jedne z najmocniejszych. Do tej pory używane tylko w przestrzeni biznesowej, od pewnego czasu stają się coraz bardziej popularne w domach. Świetnie prezentują się w domach, jakie urządzone są m.in. w stylu industrialnym i loftowym. To właśnie dzięki nim do domów wpadać będzie ogromna ilość światła.

Producent aluminium musi dołożyć starań, aby zapewnić okna nie tylko lekkie, ale również estetyczne, a na dodatek szczelne. Tego typu produkty to ogrom zalet, które są w stanie skłonić niejedną osobę do tego, aby takie właśnie okna zakupić.

Aluminiowa stolarka okienna – zalety

Osoby, które nie wiedzą, czy aluminiowa stolarka okienna we Wrocławiu jest w stanie spełnić ich oczekiwania, powinny spojrzeć na listę korzyści płynących z ich posiadania. Mowa tutaj o:

  • wysoka odporność na warunki atmosferyczne – możliwe jest to dzięki temu, że powierzchnia aluminium jest anodowana. Nie ma więc mowy o pojawiającej się korozji, a na dodatek aluminium jest w stanie poradzić sobie z gwałtownymi zmianami temperatury.
  • okna w różnych kształtach – producent aluminium doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że materiał jest plastyczny, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania kształtu okien do indywidualnych potrzeb.
  • łatwa konserwacja – wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką z dedykowanym detergentem, aby całą powierzchnia została oczyszczona. 

Warto również dodać, że aluminiowe okna wykonane są w całości z materiału, który nadaje się do recyklingu. Nie ma więc obaw, że w przyszłości aluminium będzie się odkładać.