Na czym polega piaskowanie?

piaskowanie

Skuteczne czyszczenie i konserwacja różnych powierzchni potrafi być naprawdę trudnym zadaniem. Nie jest tak jednak, jeśli tylko wykorzysta się w tym celu odpowiednie metody, które charakteryzują się między innymi wysoką skutecznością, czy też prostotą wykonania. Czymś takim może być właśnie piaskowanie. Na czym ono polega i kto może je nam zaoferować?

Kto oferuje piaskowanie?

Usługa taka jak piaskowanie w Kaliszu oferowana jest przez firmy specjalizujące się w czyszczeniu i konserwacji wielu powierzchni, w tym tych metalowych. Do nich bowiem piaskowanie nadaje się wprost świetnie i pozwoli nie tylko skutecznie oczyścić je z zabrudzeń, ale też świetnie zakonserwować.

Alternatywą dla piaskowania może być sodowanie w Kaliszu. Obie te usługi można zlecić jednak tej samej firmie. Mowa tu mianowicie o przedsiębiorstwie Sodafast, które oferuje zarówno piaskowanie, jak i sodowanie, a do tego w ofercie tej firmy spotkamy jeszcze na przykład tak zwane szkiełkowanie.

Czym jest piaskowanie i sodowanie i jak przebiega?

Oczywiście te dwie metody są od siebie zupełnie odrębne. Najpierw przyjrzymy się piaskowaniu. Jest to technika czyszczenia i konserwacji, która wykorzystuje w tym celu sprężone powietrzone do którego dodawane jest tak zwane ścierniwo. Metoda ta swoją nazwę zawdzięcza temu, że najpopularniejszym ścierniwem jest właśnie piasek. Cżęsto używa się jednak także węglika krzemu lub śrutu staliwnego bądź żeliwnego. Piaskowanie świetnie sprawdza się do czyszczenia części samochodowych, do maszyn rolniczych, płotów i ogrodów, czy też balustrad lub poręczy.

Sodowanie to z kolei metoda, która jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje głównie sód. Uzywana jest ona do oczyszczania powierzchni, takich jak elewacje, a także fasady budynków drewnianych lub ceglanych. Sodowanie to także świetny sposób na pozbycie się osmolen pozostałych po pożarze. Sodowanie wykorzystuje właśnie sód, który pozwala na dokładnie usunięcie zanieczyszczeń na przykład z elementów drewnianych, czy też kamienia.