Na co zwrócić uwagę wybierając dobre torty dla dzieci?

Urządzając przyjęcie dla dziecka, niezależnie od tego z jakiej okazji, warto postawić na określony motyw przewodni takiej imprezy i na jego podstawie dobierać wszelkie niezbędne podczas wydarzenia elementy. Jednym z najistotniejszych często jest tort. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, czym powinni się kierować podczas jego wyboru. Na co zwrócić uwagę kupując dobre torty dla dzieci? Podpowiadamy. 

Tort dla dzieci — okazja

Torty dla dzieci w Warszawie i wielu innych miastach można dowolnie spersonalizować. Wybierając tego typu ciasto, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, ile osób będzie uczestniczyło w imprezie i na tej podstawie dobrać jego wagę, a także liczbę pięter. Zazwyczaj w przypadku urodzin dziecka wystarczający jest tradycyjny okrągły tort. Jednak jeżeli poszukujemy ciasta na przyjęcie z okazji komunii, czy chrzcin, na których będziemy gościć więcej osób, możemy postawić na tort piętrowy.

Od okazji powinny być uzależnione również dekoracje takiego ciasta. Jeżeli ma on uświetnić urodziny malucha, warto postawić na ozdoby nawiązujące do jego zainteresowań lub ulubionych postaci z bajek. Torty podawane podczas imprezy po Chrzcie Świętym zazwyczaj są w kolorze białym z niewielkimi elementami wskazującymi na płeć dziecka, a więc niebieskimi w przypadku chłopców, a różowymi u dziewczynek.

Tort dla dzieci — estetyka i smak

Firma Camargo Torty z dostawą w Warszawie oferuje szeroką gamę różnych kształtów wzorów, kolorów, a także smaków tortów. Wybierając takie ciasto, należy zastanowić się, jaki ma mieć smak. Najbezpieczniejszą opcją w przypadku tortów dla dzieci są te o smaku czekoladowym, śmietankowym lub owocowym, ponieważ zazwyczaj są one lubiane przez najmłodszych. Na imprezach takich jak urodziny, chrzest czy komunia, raczej nie powinny pojawiać się ciasta których maluch nie może skosztować, a więc te nasączone alkoholem. Estetyka tortu również jest istotna — warto pozwolić wybrać dziecku dekoracje, w końcu to jego święto.