Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na wynajem?

kupno mieszkania

Mieszkania pod klucz cieszą się dużą popularnością na rynku nieruchomości. Można w nich zamieszkać natychmiast po zakupie. Bardzo często są nabywane pod wynajem. To świetny pomysł na inwestycję, która przynosi comiesięczne zyski. Zanim jednak tak się stanie, należy wybrać odpowiednie lokum. Czym się kierować szukając takiej nieruchomości? Jakie korzyści wynikają z zakupu mieszkania pod klucz?

Co ma znaczenie podczas zakupu nieruchomości pod wynajmem?

Mieszkania pod klucz są jednymi z najbardziej rentownych rozwiązań, gdy poszukujemy nieruchomości na wynajem. Wzbudzają zainteresowanie zarówno wśród najemców, jak i samych inwestorów. Przy wyborze odpowiedniego lokum ogromną rolę odgrywa:

  • Atrakcyjna lokalizacja oraz rozwinięta infrastruktura. Dużym zainteresowaniem cieszą lokale w spokojnych okolicach, ze zdrowym powietrzem, bliskością terenów zalesionych, które sprzyjają spacerom.
  • Metraż – popularne są kawalerki i mniejsze 2-3 pokojowe mieszkania, szczególnie wśród uczniów, studentów i par. Bardzo łatwo wyposażymy nieduże przestrzenie w meble oraz sprzęt, co przełoży się na większe zainteresowanie wynajmujących.
  • Rodzaj zabudowy i piętro, na którym znajduje się nieruchomość.
  • Bliskość komunikacji miejskiej.
  • Dostępność miejsc parkingowych.

Dlaczego warto kupić mieszkanie wykończone pod klucz?

Niewątpliwą zaletą takich nieruchomości jest możliwość wprowadzenia się tuż po sfinalizowaniu zakupu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nabywają lokal na wynajem, gdyż skróca okres przygotowania i wyposażenia. Wiele ciekawych propozycji mieszkań pod klucz o wysokim standardzie i w atrakcyjnej, dobrze skomunikowanej okolicy odnajdziemy np. w ofercie Biura Deweloperskiego Loker z Rumi.

Kolejnym ogromnym atutem jest oszczędność czasu. Nabywca podczas konsultacji z projektantem wnętrz wybiera pakiet najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Nie musi szukać fachowców ani pilnować ekip remontowych. Zyskuje natomiast komfortową przestrzeń z ciekawą aranżację i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązaniach.

Warto także wspomnieć, że dużym plusem jest minimum formalności. Kupujący nie musi zawierać umów ze wszystkimi ekipami, które zajmują się wykończeniem mieszkania. Opłaca natomiast jeden rachunek za wszystkie prace, jakie zostały wykonane.