Modułowy sufit może być jednolitą, gładką powierzchnią

Montaż sufitów podwieszanych odbywa się na ruszcie nośnym. Sufity takie mają więc widoczne elementy konstrukcji. Właściwie należałoby powiedzieć, nie mają, lecz miały. Wejście na rynek nowości firmy Armstrong zupełnie zmienia segment sufitów modułowych. Płyty z serii Ultima+ mają teraz nowatorską krawędź Finesse. Montowane są tak, że profile rusztu nie są w ogóle widoczne.

To rozwiązanie idealne do wnętrz, w których architekci chcą postawić na gładki, jednolity sufit. Do tej pory nie mieli wyjścia, i musieli wybrać sufity z twardych, dużych płyt gipsowych. Te z kolei nie miały odpowiednich właściwości akustycznych. Przede wszystkim nie miały jeszcze innej zalety – nie dawały możliwości szybkiego demontażu, ukrycia instalacji technicznych ponad sufitem i łatwego dostępu do nich w każdym miejscu przestrzeni sufitowej.

Śnieżnobiała ekologiczna strefa nad głowami

Płyty Ultima+ dostępne są w białym kolorze. Mają niski połysk (0.2%) co zapewnia jednolity poziom odbicia światła – 87%. Wpływają na kształtowanie przyjaznej akustyki. Są też ekologiczne, gdyż posiadają certyfikat C2C (Cradle to Cradle, od kołyski z powrotem do kołyski).

Płyty w nową krawędzią Finesse dostępne są w wymiarach 600×600 mm i 600×1200 mm.