Moda w salonie 2022 – jak urządzić go zgodnie z najnowszymi trendami?

wystroj wnetrz

Przepis na modny salon 2022 jest prosty. Należy połączyć ze sobą szczyptę trendów wnętrzarskich 2022 z tym, co mamy w sobie. Projektanci mocno lansują styl eko w pakiecie z tym, co lubimy, co nas identyfikuje i sprawia, że czujemy się komfortowo. Modny salon 2022 jest mocno osadzony w klimacie nawiązującym do środowiska naturalnego, jest przestronny i urządzony w taki sposób, aby można było w nim odpocząć. Sprawdźmy, na co stawiać, aby cieszyć się pokojem dziennym skrojonym na miarę najnowszych wnętrzarskich trendów.

Moda w salonie 2022 – postaw na personalizację wnętrza

Personalizacja wnętrza to przepis na udane pomieszczenie w 2022 roku. Nie może ona ominąć salonu, który śmiało można nazwać wizytówką naszego domu czy też mieszkania. Oznacza to, że nie powinniśmy w żadnym stopniu bać się odważnych połączeń i zdobień, nawet kiedy z pozoru do siebie one nie pasują. Pamiętajmy także o tym, że moda to pojęcie względne. Najważniejsze jest to, żebyśmy dobrze czuli się we własnym domu i to właśnie takie podejście lansują światowej sławy projektanci i miłośnicy dobrego designu. Przekłada się to na tworzenie wnętrz, które są spersonalizowane i można śmiało o nich powiedzieć, że po prostu chce się w nich przebywać.

Trendy w salonie 2022 – bycie blisko środowiska naturalnego

Środowisko naturalne odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Jego poszanowanie widać już na każdym niemalże kroku – od podejścia do odżywiania się po to, że staramy się sięgać po naturalne materiały jak również robimy wszystko, aby chronić naszą planetę w możliwie każdy dostępny sposób. Nie mogło takiego podejścia zabraknąć także i u projektantów wnętrz, którzy robią wszystko co mogą, aby lansować naturalne podejście do tematu aranżacji wnętrz – stawianie między innymi na styl eko. Czym on się charakteryzuje?

Styl eko to przede wszystkim zamiłowanie do materiałów, które łatwo się odtwarzają, jak również można je poddać recyklingowi. Wśród nich prym wiedzie drewno z którego nie tylko można wykonać różnego rodzaju meble czy też dekoracje, ale także podłogi czy też okna. Bardzo popularne stały się między innymi drewniane deski pionowe, czyli lamele. To właśnie one wkradły się do wyobraźni projektantów na tyle mocno, że pojawiają się w różnego rodzaju aranżacjach – od nowoczesnych, po klasyczne. Można z powodzeniem powiedzieć, że jest to materiał plastyczny, który nie tylko dodaje wnętrzu przytulności, ale także sprawia, że staje się ono ponadczasowe.