Metody pokrycia hal przemysłowych

hala przemyslowa

Pokrycie dachowe hal przemysłowych to jedna z ważniejszych części całego budynku. Zabezpiecza obiekt przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych – wiatru, deszczu czy śniegu. Każdorazowo pokrycia wykonywane są z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Czym powinny wyróżniać się pokrycia hal przemysłowych?

Pokrycia hal przemysłowych – czym się powinny wyróżniać?

Obudowa dachu hal przemysłowych musi spełniać najwyższe wymogi z zakresu szczelności i izolacji. Konstrukcja musi uwzględniać także obciążenia, jakie panują w danej strefie, masę własną czy dodatkowe technologiczne – od instalacji podwieszanych pod dachem. Współczesne obiekty hal przemysłowych łączą bezpieczeństwo i funkcjonalność z estetyką. Do pokrycia dachów stosuje się zwykle solidną blachę trapezową, płytę warstwową z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej, a także system membranowy. Wszystkie materiały zapewniają najwyższy poziom izolacji wnętrza konstrukcji. Hale produkcyjne stalowe posiadające takie pokrycie zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Dachy o konstrukcji stalowej – czym się wyróżniają?

Obecnie dachy o konstrukcji stalowej projektowane są na różne sposoby. Obiekty hal przemysłowych i ich dachy zapewniają bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu sił wspornych. Siły fizyczne i ciężar, jaki działa na pokrycie dachowe hali stalowej, jest rozłożony w równomierny sposób na elementy nośne i na ściany nośne. Najczęściej stosuje się dach płatwiowy, który wyróżnia się równoległą konstrukcją płatwi. Belki obrócone są zgodnie z nachyleniem połaci dachowej. Płatwie są projektowane z różnych materiałów – w zależności od rozpiętości obiektu, rozstawu sąsiednich ram i wartości obciążeń. Głównie jednak spotykane są płatwie z kształtowników walcowanych na gorąco, profilowanych na zimno lub ażurowymi. Profesjonalne konstrukcje tego typu oferuje producent obiektów budowlanych GLOB-STAL, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Hale stalowe – jakie mają zalety?

Hale stalowe to przede wszystkim bardzo opłacalne rozwiązanie w porównaniu z budową obiektów murowanych. Powstają znacznie szybciej, więc można cieszyć się ich użytkowaniem w krótszym czasie. Hale stalowe bez problemu można przenieść w inne potrzebne miejsce, jeśli jest taka konieczność.