Meble industrialne – na czym polega ich fenomen?

meble industrialne

Meble w stylu industrialnym cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Jego estetyka, choć wymagająca, ma wielu zwolenników. Na czym polega fenomen tego stylu?

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Meble w stylu industrialnym są częstym elementem wyposażenia wnętrz. Dawniej były używane w aranżacjach pomieszczeń typowo loftowych. Dzisiaj w ten sposób urządzane są całe domy i mieszkania. Do produkcji tego rodzaju mebli wykorzystywane są najczęściej elementy drewniane, metalowe i szklane. Swoją popularność styl zawdzięcza przede wszystkim temu, że cechuje go minimalizm.

Meble mają prostą formę, a przy ich produkcji nie wykorzystuje się skomplikowanych rozwiązań. Mogą być wykorzystane zarówno w pokoju dziennym, sypialni, kuchni, jak i w łazience. Wykonywane są w stonowanej kolorystyce – czerń, szarość i brąz drewna. Dzięki temu, że meble industrialne w Łodzi czy innych miastach, dostępne są  zarówno w gotowych formatach, jak i wykonywane są na zamówienie, można z łatwością dopasować takie, które najlepiej sprawdzą się w danej przestrzeni.

O czym należy pamiętać, urządzając wnętrze w stylu industrialnym?

Wnętrze w stylu industrialnym to nie tylko określone meble. Należy również zadbać o odpowiednią aranżację ścian i podłóg. W przypadku ścian najlepszym wyborem będzie tradycyjna cegła. Podłogi powinny być pokryte posadzką betonową lub drewnianymi deskami. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednie dekoracje. Aby wyeksponować meble loftowe, warto wykorzystać zielone rośliny. Podkreślą one charakter mebli, a jednocześnie dodadzą im trochę delikatności i świeżości. Ożywią również wnętrze kolorem.

Dobrze jest także wykorzystać różnego rodzaju koce i poduszki, które sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało bardziej przytulnie i ciepło. Sprawdzą się również długie zasłony w oknach wykonane  z grubych, mięsistych materiałów. Niewątpliwą zaletą mebli industrialnych jest to, że są bardzo solidne i trwałe, przez co powinny posłużyć przez wiele lat.