Malowanie elewacji – jakie są nowoczesne techniki?

malowanie elewacji

Pokrycie budynku ma nie tylko znaczenie estetyczne. Zadbana elewacja pomaga utrzymać budynek w dobrym stanie technicznym. Dlatego ważne jest regularne malowanie. Jakimi technikami się je wykonuje?

Jak maluje się elewacje?

Elewacja przede wszystkim wpływa na wygląd budynku. Może podkreślić jego walory lub nadać mu całkiem nowy charakter. Dodatkowo pełni ona warstwę ochronną dla konstrukcji budynku. Jest zabezpieczeniem i izolacją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – niskimi temperaturami, opadami oraz promieniami słonecznymi. Odpowiednio dobrany materiał pozwoli na długi czas zachować ładny wygląd budynku.

Malowanie elewacji w Opolu i innych miastach fachowcy zaczynają od przygotowania podłoża. W zależności od jego rodzaju należy wybrać odpowiednią technikę oczyszczania, która pozwoli pozbyć się zabrudzeń i osadów oraz przygotuje podłoże do nałożenia następnej warstwy. Kolejnym krokiem jest malowanie. Można malować elewację ręcznie. Ta technika pozwala na dokładne pokrycie całego budynku, jednak jest czasochłonna, więc sprawdzi się przede wszystkim w przypadku mniejszych domków. Przy dużych powierzchniach wykorzystuje się malowanie natryskowe. Farba rozprowadzana jest pod ciśnieniem za pomocą specjalnego urządzenia – pistoletu. Dzięki tej technice możliwe jest równomierne i szybkie pomalowanie dużych powierzchni.

Komu zlecić malowanie elewacji?

Elewacje w Kluczborku i innych miastach, odświeżane powinny być przez profesjonalne firmy. Posiadają oni odpowiednie doświadczenie i urządzenia, które zapewnią wysoką jakość i trwałość wykonanej usługi. Dodatkowo korzystając z ich doświadczenia i fachowej porady można wybrać najlepszy rodzaj pokrycia elewacji, który sprawdzi się na danym budynku, Należy wziąć pod uwagę zarówno materiał, z jakiego wykonana jest elewacja, jak również miejsce, gdzie znajduje się nieruchomość. Profesjonalnie wykonana usługa sprawi, że budynek będzie się ładnie prezentował przez długi czas i zapewni bezpieczeństwo jego mieszkańcom.