Lifting wolumetryczny – kiedy warto się na niego zdecydować?

lifting twarzy

Dzisiaj każdy martwi się o to, żeby jak najdłużej zachować zdrowy wygląd. Dostępność różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych znaczenie to ułatwia. Jednym z nich jest lifting wolumetryczny. Na czym polega i kiedy warto wykonać zabieg?

Jak wykonuje się lifting wolumetryczny twarzy?

Oferta zabiegów w gabinetach kosmetycznych zwiększa się z każdym rokiem. Do dyspozycji klientów jest wiele urządzeń, preparatów czy technik masażu twarzy, które mogą zniwelować oznaki starzenia lub wypełnić zmarszczki. Jednym z takich zabiegów jest lifting wolumetryczny twarzy. Jest to zabieg, który wykonuje się z użyciem kwasu hialuronowego.

Poprzez wstrzyknięcie kwasu w odpowiednie miejsca, można poprawić jędrność skóry i widocznie zwiększyć jej napięcie. Wypełnić można wszystkie najbardziej problematyczne miejsca – zmarszczki wokół oczu, na czole, czy bruzdy dookoła ust.  Możliwe jest także poprawienie owalu, poprzez wypełnienie policzków lub brody.

Kwas hialuronowy to substancja bardzo często wykorzystywana w kosmetykach i preparatach kosmetycznych. Ma silne właściwości higroskopijne i nawilżające, dzięki czemu idealnie sprawdza się do wypełnień.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Lifting wolumetryczny jest polecany szczególnie dojrzałym osobom, u których zauważalna jest różnica w kondycji skóry twarzy. Osoby, u których przeprowadzona ma być korekcja zmarszczek w Warszawie czy każdym innym mieście, powinny najpierw skonsultować metodę z dobrym specjalistom.

Kosmetolog dopasuje rodzaj zabiegu indywidualnie do kondycji skóry, przez co efekty będą zadowalające. Często razem z wykonaniem liftingu wolumetrycznego zaleca się także zabieg z wykorzystaniem botoksu, w celu zniwelowania zmarszczek mimicznych.

Lifting wolumetryczny może być pomocny również dla osób młodych, które cierpią na różnego rodzaju asymetrię twarzy. Odpowiednio wprowadzony kwas hialuronowy pozwoli wyrównać owal, a tym samym pozbyć się kompleksów. Efekty po prawidłowo wykonanym zabiegu utrzymują się nawet do 18 miesięcy.