Kupujemy narożnik z funkcją spania – co wybrać i jak nie przepłacić?

Narożnik rozkładany, czyli wyposażony w funkcję spania będzie doskonałym wyborem dla każdego salonu, ale również często kupowany jest do pokojów młodzieżowych. Na co warto zwrócić uwagę, gdy kupuje się taki mebel? Gdzie można zamówić go w przystępnej cenie?

Dobry narożnik z funkcją spania – na co patrzeć przy wyborze?

W sklepach meblowych można znaleźć narożniki z funkcją spania w wielu różnych wariantach. Gdy nie wiesz, na co dokładnie patrzeć przy zakupie takiego mebla, poznaj nasze porady. Dzięki nim wybranie odpowiedniego modelu będzie łatwiejsze!

1. Wymiary – zmierz miejsce, gdzie chcesz ustawić narożnik. Dzięki temu możesz dobrać jego właściwy rozmiar z oferty producenta. Pamiętaj, że mebel nie powinien być dociśnięty do ściany, grzejnika, innych mebli.

2. Konstrukcja – wysoki komfort zapewniają narożniki wyposażone w osobne poduszki na siedziska i na oparcia, których pokrycia można dodatkowo prać. Zwróć też uwagę na stronę narożnika – lewą lub prawą.

3. Styl narożnika – można zdecydować się na nowoczesny albo na klasyczny model. Teraz bardzo modne są narożniki z funkcją spania, które mają nóżki i minimalistyczną budowę. Świetnie wyglądają w wielu wnętrzach i są również proste w użytkowaniu.

4. Materiał – do pokrycia narożników stosowane są różne rodzaje materiałów, na przykład ja aksamit, materiał o plecionej strukturze czy też skóra ekologiczna albo naturalna. Warto więc dobrać konkretny typ i kolor materiału do własnych potrzeb.

5. Wielkość powierzchni do spania – gdy narożnik ma być używany do snu, warto sprawdzić, jaki jest wymiar jego powierzchni do spania.

6. Sposób rozkładania narożnika – do wyboru są modele wysuwane, z systemem teleskopowym, systemy określane jako delfin. Warto sprawdzić, jaki system jest zastosowany w narożniku, aby można było go łatwo rozkładać i składać.

Gdzie kupić tani narożnik z funkcją spania?

Jeżeli chodzi o narożniki z funkcją spania tanio można zakupić je przede wszystkim bezpośrednio u producentów. To właśnie w ich sklepach czeka szeroka gama różnych modeli, które nie tylko mają przystępne ceny, ale również dodatkowo mogą być one wykończone według życzeń klienta.

Zamawiając narożnik bezpośrednio u producenta, można samodzielnie wybrać jego elementy jak nóżki, rodzaj tkaniny obiciowej oraz jej kolor, dodatkowe funkcje.

Obecnie zamówienia na narożnik rozkładane bezpośrednio od producentów mogą być również składane przez internet, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które w okolicy nie mają żadnego sklepu z tego typu meblami. Wtedy będą one doręczone pod wskazany adres przez klienta.