Kto może wyciągnąć złamany klucz z zamka drzwi?

Kto może wyciągnąć złamany klucz z zamka drzwi

Kiedy zamykasz drzwi i musisz wyjść, kto może pomóc? Jeśli jesteś zablokowany, zawsze dobrze jest mieć plan awaryjny. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest cofnąć się lub poszukać sąsiada chętnego do pomocy. Jeśli jednak nie masz innego wyjścia i nie możesz obejść się po domu lub znaleźć sąsiada.

Czy to czas na wezwanie ślusarza?

Czasami zwykła usterka może spowodować złamanie klucza i całkowicie zablokować możliwość otwarcia lub zablokowania drzwi. Oznacza to, że jeśli posiadasz ten typ zamka, nie masz możliwości jego zablokowania lub odblokowania! Jest to nie tylko stresujące, ale również czasochłonne i kłopotliwe – co może prowadzić do innych problemów. Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Jakie są nasze najlepsze opcje w obliczu takiej sytuacji awaryjnej?

W pierwszej kolejności warto zorientować się, czy w ogóle powinno się wyciągać klucz samodzielnie, czy też nie. Zależy to od tego, gdzie w naszej ręce był tylko czubek, a większość klucza pozostała w zamku. Jeśli jednak sytuacja jest odwrotna i tylko niewielka część klucza pozostała w zamku, to nie należy próbować wyciągać kluczy, ponieważ będzie to wymagało specjalistycznych narzędzi, które posiadają ślusarze i dlatego są w stanie to zrobić. W przeciwnym razie, próbując wyciągnąć te klucze zbyt mocno, możemy łatwo doprowadzić do czegoś gorszego, jak złamanie całego mechanizmu, a następnie trzeba wymienić albo tylko jego cylinder lub tylko jego zamek drzwi z innym, ponieważ nie będzie nic w lewo od tego, co używane rozpocząć jako coś tak silny – cały mechanizm do zamykania drzwi! Tak więc upewnij się, że szukając jakichkolwiek części tych odłamanych kluczy wystających poza obwód naszych zamków (lub jak są widoczne), upewnij się, że to, co znajdziemy potwierdza, że wykonujemy tę pracę, ponieważ w przeciwnym razie wezwanie jakiegoś rodzaju profesjonalnej firmy ślusarskiej będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poszukać dziurki od klucza na zamku. Możesz go znaleźć z tyłu drzwi lub na pobliskim talerzu.

Aby wyjąć klucz, który utknął w zamku, należy użyć długiego kawałka metalu lub drewna i uderzać nim o wnętrze zamka, aż zetknie się z czymś twardym i postrzępionym. Następnie możesz przekręcać go tam i z powrotem, aż będziesz mógł wyciągnąć klucz. Zepsuty klucz może być frustrujący i trudny do wydostania się z zamka. Istnieje jednak kilka kroków, które można podjąć, aby wyjąć klucz bez uszkodzenia zamka lub siebie.

Warto wiedzieć, że z usług ślusarza z www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl można skorzystać również w wielu innych sytuacjach, a fachowiec od zamków nie zajmuje się tylko zamkami w drzwiach, ale również w szafach, sejfach, skrytkach, czy skrzynkach pocztowych. Dodatkowo ślusarz może otworzyć również zamki elektroniczne, czy przeprowadzić awaryjne otwieranie samochodu. Z pomocy firmy ślusarskiej można skorzystać zawsze, gdy istnieją problemy z działaniem zamków, nie mamy możliwości użycia kluczy (zgubienie, uszkodzenie, zatrzaśnięcie) lub po prostu chcemy zwiększyć bezpieczeństwo. W tym ostatnim przypadku można liczyć na fachową pomoc ślusarza w wyborze odpowiednich zamków oraz ich szybkiego montażu.