Klej do płytek – jakie ma zastosowanie?

klej do plytek

Jak sama nazwa wskazuje, klej do płytek stanowi podstawowy produkt niezbędny przy układaniu powierzchni z płytek na ścianach lub posadzkach. Tego rodzaju kleje są mocne i trwałe, ale przeważnie można samodzielnie modyfikować moc klejenia przez rozrabianie proszku do pożądanej konsystencji.

Klej do płytek Atlas – zalety produktu

Nowoczesny klej do płytek Atlas jest określany czasem również jako zaprawa klejowa. Oznacza to, że produkt jest dostępny w postaci proszku w opakowaniach o określonej wadze. Należy przygotować go poprzez dodanie wody. Każda osoba przyklejająca płytki tym klejem może samodzielnie ustalić gęstość.

Taka konsystencja okazuje się idealna, jeśli chodzi o mocowanie płytek i późniejszą trwałość spojenia. Na początku klej do płytek Atlas może być trochę rzadszy, żeby dało się go rozsmarowywać na danej powierzchni lub wciskać w szczeliny dozownikiem. Później twardość wzrasta, więc efekt klejenia jest trwały.

Do czego można wykorzystać klej do płytek Atlas?

Większość zastosowań kleju dotyczy po prostu mocowania płytek. Rzadko kiedy używany jest jako samodzielny produkt. Wykorzystywany system do poziomowania płytek uwzględnia również skorzystanie z kleju po ustaleniu odpowiedniego położenia wszystkich elementów.

Poza płytkami w małych rozmiarach, klej poradzi sobie też z większym kalibrem. W nowoczesnej zabudowie modne jest korzystanie z płyt gipsowych, montażowych, różnego rodzaju do aranżowania wnętrz. Mocuje się je właśnie klejem lub różnego rodzaju zaprawami.

Nowoczesny klej do płytek Atlas – do czego użyć?

Jednym z popularnych zastosowań takiego kleju jest również wyrównywanie podłoży pod płytki lub płyty. Powierzchnia jest przygotowana do mocowania płytek przez około pół godziny od momentu wygładzenia. Dzięki takiemu przygotowaniu mocowanie jest bardziej trwałe.

Podsumowując, klej do płytek Atlas okazuje się bardzo funkcjonalny w zakresie mocowania płyt lub płytek. Może on posłużyć również do przygotowania powierzchni – doskonale wyrównuje wszelkie nierówności.