Kalkulator rat leasingowych – jak sprawdzić, ile się zapłaci?

rata za samochod

Każdy podmiot prowadząc działalność gospodarczą dokonuje zakupu sprzętów niezbędnych w jego działaniu. Zapewne choć raz w takim momencie brał pod uwagę opcje leasingu. Czy jest to korzystne? W jaki sposób obliczyć wysokość rat? Bardzo przydatny może okazać się kalkulator rat leasingowych.

Kalkulator rat leasingowych – dlaczego warto z niego korzystać?

Kalkulator rat leasingowych to pomocne narzędzie, umożliwiające samodzielne policzenie wysokości składki. Raty leasingowe to płatności dokonywane na rzecz firmy leasingowej z tytułu zakupu przedmiotu leasingu, np. samochodu, komputera lub sprzętu wyrobniczego. Wysokość rat zależy od wielu czynników, w tym od ceny zakupu, długości okresu leasingu oraz stopy procentowej. Cena zakupu to kwota, którą leasingobiorca płaci za przedmiot. Długość okresu leasingu to czas, przez jaki leasingobiorca będzie dokonywał płatności. Stopa procentowa to wysokość odsetek, jakie płaci on firmie leasingowej za użytkowanie przedmiotu. Im wyższa cena zakupu, tym dłuższy okres leasingu, a im wyższa stopa procentowa, tym wyższe będą raty.

Leasing samochodów osobowych – kto powinien go wziąć i dlaczego?

Leasing samochodów osobowych to świetny sposób na zdobycie auta bez potrzeby inwestowania na raz całej sumy. Pozwala on osobom fizycznym płacić za samochód w ratach przez pewien okres, co jest przystępnym rozwiązaniem dla osób z ograniczonym budżetem. Właściciele firm również chętnie korzystają z leasingu samochodu osobowego, ponieważ można go odpisać od kosztów działalności. Leasing to także świetna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, a zarazem mieć dostęp do nowego pojazdu. Mała ilość formalności załatwianych z firmą leasingową przemawia za tym, aby przetestować tę formę, by na własnej skórze przekonać się, czy jest ona odpowiednia i korzystna w Twoim przypadku. Nie bez znaczenia jest też opcja uzyskania różnych produktów i usług na preferencyjnych warunkach. Mowa m.in. o ubezpieczeniu samochodu czy wymianie opon.