Jak zamontować klimatyzację bez przeprowadzenia generalnego remontu w obiekcie?

klimatyzacja

Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania latem bez klimatyzacji. Sprawdza się ona zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak i biurach. Coraz częściej montowana jest również prywatnie w domach czy mieszkaniach. Co jednak w sytuacji, gdy klimatyzacja nie została przewidziana podczas projektowania budynku? Czy można zamontować ją bez uszczerbku dla stanu obiektu? Odpowiadamy w naszym artykule!

Domowa klimatyzacja – montaż jednostek

Wiele osób rezygnuje z montażu instalacji klimatyzacyjnej w swoim mieszkaniu czy domu przede wszystkim dlatego, że nie została ona zaplanowana wcześniej. Jak się jednak okazuje, klimatyzacja Katowice może być zamontowana tak, by jak najmniej ingerować w konstrukcję ścian, podłóg czy stropu. Przede wszystkim warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zainstaluje sprzęt bez zbędnego bałaganu i niszczenia budynku. Jak mówi specjalista z firmy WASO KLIm – klimatyzacja Chorzów:

Precyzyjny projekt instalacji klimatyzacji pozwala wybrać najlepsze miejsce na montaż jednostki zewnętrznej i wewnętrznej tak, by podłogi czy elewacja budynku ucierpiały jak najmniej. Na wielu balkonach, również w budynkach wielorodzinnych, jest doprowadzony prąd w związku z na przykład oświetleniem. Dlatego łatwiej jest podłączyć w takich miejscach jednostkę zewnętrzną. Jeśli natomiast chodzi o przebicie do jednostki wewnętrznej w mieszkaniu, jest to przepuszczenie przez ścianę cienkich rur miedzianych w otulinie z pianki poliuretanowej, o średnicy 1/4″, 3/8″ lub 1/2″. Profesjonalna firma jest w stanie rozmieścić takie okablowanie bardzo dyskretnie, podobnie jak umieścić klimatyzator na posadzce, bez niszczenia elewacji budynku.

A może klimatyzacja przenośna?

Warto pamiętać, że klimatyzacja katowice to nie tylko klimatyzacja ścienna umieszczana na stałe. Dostępne są również inne rozwiązania, które pozwolą zapewnić odpowiedni komfort termiczny w pomieszczeniu. Jednym z takich urządzeń jest klimatyzacja przenośna. Chociaż nie jest ona tak wydajna, jak tradycyjna, a do tego zużywa więcej prądu – w sytuacji, gdy nie można zamontować innego urządzenia, z pewnością przyniesie ukojenie podczas upalnych dni. Zawsze rekomendujemy na początku kontakt z profesjonalną firmą, która pozwoli sprawdzić możliwości techniczne do montażu klimatyzacji ściennej. Jeśli nie będzie to możliwe, wówczas pozostaje rozwiązanie przenośne.