Jak wymienić wkładkę zamka w drzwiach antywłamaniowych?

wymiana zamka

Co pewien czas zachodzi potrzeba wykonania drobnych prac domowych, które mimo wszystko pełnią bardzo ważną funkcję. Dokładnie tak jest w przypadku zamków do drzwi, które powinniśmy wymieniać raz na kilka lat. Można zacząć się zastanawiać dlaczego regularna wymiana jest potrzeba, jednak są ku temu dwa powody. Pierwszym z nich jest czas, który działa zdecydowanie na niekorzyść materiałów, które pod jego wpływem ulegają wyniszczaniu, co przyczynia się do osłabienia mechanizmu. Drugim zaś powodem jest dbałość o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo mieszkania, wymieniając zamki na nowsze podnosimy poziom bezpieczeństwa, gdyż nowe rozwiązania techniczne to nie małe utrudnienie dla potencjalnych włamywaczy. Z takim podejściem z pewnością możemy czuć się bezpiecznie.

Możesz potrzebować pomocy…

Nie ma co ukrywać, że nie każdy jest w stanie samodzielnie przeprowadzić wymianę wkładki w drzwiach z różnych powodów. Niektórzy po prostu nie mają zamiłowania do tego typu prac, inni zaś nie mają bladego pojęcia jak zabrać się do takiej czynności, a z kolei trzecia grupa nie może znaleźć nawet chwili wolnego czasu, aby poświęcić go na wymianę wkładki. Oczywiście nie można od razu zakładać że wymiana wkładki w drzwiach jest nie możliwa przez osobę nie mającą dużo pojęcia na ten temat, jednak mimo wszystko warto zatrudnić odpowiedniego specjalistę z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/, który ma przede wszystkim praktyczną wiedzę. Częstym powodem decydującym o tym, iż nie wzywamy fachowca jest chęć zaoszczędzenia kilkuset złotych. Na nasze szczęście usługi tego typu nie są najdroższe. Co więcej w przypadku kiedy pracujemy i nie mamy zbyt wiele czasu, możemy umówić się z pracownikiem pogotowia zamkowego na odpowiadający nam termin. Nie będzie z tym żadnego problemu ponieważ, pełnią oni służbę całą dobę siedem dni w tygodni. Nawet kiedy nasze drzwi ulegną drobnej awarii późnym wieczorem, nie będzie z tym większego problemu, aby dodzwonić się na odpowiednią pomoc.

Czy wymiana wkładki jest trudna?

Czynność ta składa się z kilku etapów, pierwszym z nich będzie bardzo dokładny pomiar wkładki którą mierzymy od środka otwory aż do krawędzi zewnętrznego szyldu. Kolejnym etapem będzie udanie się do sklepu i na podstawie wcześniejszych pomiarów odpowiedni dobór nowego elementu. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednie wymiary, które są kluczowe ale również o jakość produktu. Wkładki najwyższej jakości gwarantują nam bezpieczeństwo i niezawodność, przecież chodzi nam o własne bezpieczeństwo i poczucie komfortu, dlatego warto zatroszczyć się o tego typu cechy. W momencie kiedy zakupimy nowy element będzie to czas, w którym trzeba zabrać się za demontaż obecnej wkładki i montaż nowej. Jak więc zdemontować stary element? Po pierwsze należy otworzyć drzwi oraz przekręcić śrubę mocującą wkładkę. Następnie musimy włożyć klucz oraz przekręcić go w taki sposób, aby wkładka się wysunęła lekko do przodu. Wówczas będziemy mogli ją wyciągnąć oraz w jej miejsce włożyć nowo zakupiony element. Reasumując dokonanie wymiany elementu jaką jest wkładka w drzwiach antywłamaniowych w teorii nie wygląda trudno, czasem jednak nie mając pojęcia na ten temat możemy mieć trudności z poprawnym zmierzeniem parametrów oraz zakupem odpowiedniej jakości wkładki. W takich sytuacjach dobrze jest się powołać na osoby posiadające nieco więcej doświadczenia, w tym przypadku i które będą potrafiły szybko pozbyć się problemu.