Jak wybrać szampon dla psów?

kosmetyki dla psa

Wybór szamponu dla psów i innych kosmetyków do kąpieli czwórnogów nie należy do najłatwiejszych. Na sklepowych półkach i w internetowych sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo różnorodnych preparatów o zróżnicowanym zastosowaniu. Skąd mamy wiedzieć, jaki środek będzie najlepszy dla naszego pupila? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszy szampon dla Twojego psa.

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele szamponów dla psów, nie jest zatem łatwo wybrać najlepszy kosmetyk. Zanim dokonasz zakupu konkretnego produktu, zastanów się, jakie potrzeby ma Twój pupil. W stacjonarnych oraz internetowych sklepach zoologicznych można znaleźć preparaty dedykowane do różnego rodzaju sierści. Istnieją szampony dla psów długo- i krótkowłosych, o ciemnej oraz jasnej maści. Wiele produktów jest też dedykowanych konkretnym rasom, co znacznie ułatwia wybór.

Jeśli Twój pupil ma konkretne problemy np. przesuszoną sierść czy wrażliwą skórę, to także znajdziesz dla niego specjalistyczny preparat.

Oferty sklepów obejmują też lecznicze szampony dla psów np. jodoforowe czy z chlorheksydyną, które stosuje się przy stanach zapalnych skóry.

Pamiętajmy również, że innego kosmetyku potrzebuje dorosły pies, a innego szczeniak. W sklepach zoologicznych często można spotkać produkty dostosowane do wieku psa.

Sprawdź także: Ranking suchych karm dla psa

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szamponu dla psów?

Wybierając odpowiedni kosmetyk dla psa powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład preparatu. Nie powinno w nim być parabenów, silikonów, dioksan. Warto kupować środki jak najbardziej naturalne o krótkim i prostym składzie, a najlepiej hipoalergiczne, co zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry i wystąpienia uczulenia.

Szampon dla psów nie powinien też zbyt intensywnie pachnieć. Najlepiej jest sięgnąć po preparaty bezzapachowe. Pamiętajmy, że psy są bardzo wyczulone na zapach, dużo bardziej niż my, i zbyt intensywnie pachnący kosmetyk może zniechęcić je do kąpieli.

Kupując szampon dla psa, wybierajmy produkty nietestowane na zwierzętach. Chyba żaden właściciel nie chce uszczęśliwiać własnego czworonoga kosztem innych. Stawiajmy zatem na świadome wybory, bezpieczne dla wszystkich zwierząt.

Na zakończenie warto wspomnieć, by do kąpieli pupila stosować wyłącznie preparaty przeznaczone dla zwierząt. Może nas kusić, by użyć szamponu dla ludzi, jednak nasze kosmetyki nie są dostosowane do odmiennego pH skóry psa. Wynosi ono 7, a u człowieka 5,5. Ludzkie preparaty mogą je zaburzać, wywołując podrażnienia i przesuszanie skóry.

Jeśli szukacie sprawdzonego, internetowego sklepu zoologicznego, oferującego wysokiej jakości szampony dla psów, zapraszamy do odwiedzenia Wyspazwierzat.pl.