Jak otworzyć szafkę bez klucza?

zamek w szafce

Szafka, czy szuflada zamykana na klucz to niezwykle wygodne rozwiązanie zarówno w domu, jak i w firmie. Pozwala ochronić zawartość przed dostępem niepowołanych osób i utrzymać większy porządek. Co więcej, niektóre dokumenty powinny być zawsze pod kluczem, aby chronić ważne, prywatne informacje. Problem pojawia się, gdy klucz zostanie zgubiony lub zniszczony tak, że nie ma możliwości otwarcia zamka. Jak otworzyć szafkę bez klucza?

Jak otworzyć zamek w szafce?

Otwarcie zamka w szafce bez klucza może być dość kłopotliwe, dlatego nie poleca się robić tego samodzielnie. W trakcie podejmowanych prób łatwo doprowadzić do uszkodzenia zamku, który może później wymagać wymiany. Co gorsza, może się zdarzyć, że uszkodzona zostanie szafka lub szuflada, a naprawa nie będzie wcale taka łatwa. Dlatego, należy pamiętać, że wszelkie podejmowane próby otwarcia zamka wykonuje się na własną odpowiedzialność. Oczywiście sprawa będzie znacznie łatwiejsza, jeśli posiada się profesjonalne narzędzia ślusarskie. Jednak trzeba pamiętać, że narzędzia do lock pickingu zgodnie z prawem może posiadać jedynie licencjonowany ślusarz https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Wynika to z faktu, że tego typu narzędzia używane są do włamań – w końcu otwarcie zamek bez kluczy, to właśnie włamanie. Jeśli jednak chce się spróbować otworzyć zamek samodzielnie, to można spróbować zrobić to za pomocą dość sztywnego, cienkiego i zakrzywionego na końcu druta lub płaskiego, małego śrubokrętu. Należy włożyć go do zamka i manewrować nim tak, żeby otworzyć zamek jednocześnie nie uszkadzając mechanizmu. W praktyce jest to trudne i wymaga wiele cierpliwości.

Profesjonalna pomoc

Dużym ułatwieniem jest możliwość wezwania ślusarza. Fachowiec przyjedzie na wskazane miejsce i szybko otworzy zamek. Dzięki bogatej wiedzy, doświadczeniu i specjalistycznym narzędziom, ślusarz sprawnie upora się z otwarciem każdego zamku. Dodatkowo w razie potrzeby naprawi lub wymieni zamek. Co więcej, z usług ślusarza można skorzystać również w wielu innych przypadkach.

Kiedy warto zadzwonić do ślusarza?
• Zatrzaśnięte klucze w aucie.
• Rozładowany lub uszkodzony akumulator w samochodzie lub niesprawna elektryka, uniemożliwiające otwarcie auta.
• Zatrzaśnięte klucze w domu.
• Złamany klucz w zamku.
• Awaria zamka.
• Konieczność wymiany zamków lub wkładek w drzwiach np. z powodu przeprowadzki.
• Brak kluczy (zgubienie lub kradzież) do samochodu, bramy, domu, firmy.
• Chęć poprawy zabezpieczeń w domu lub w przedsiębiorstwie.

Jak więc widać, ślusarz pomoże nam w każdej sytuacji, w której nie ma możliwości otwarcia zamka niezależnie, czy chodzi o zamek w drzwiach do domu, firmie, w samochodzie, sejfie, czy w szafie. Dodatkowo można skorzystać z fachowego doradztwa przy wyborze zabezpieczeń do domu, czy firmy, aby zapewnić odpowiednią ochronę ludzi i mienia. Co więcej, awaryjne otwieranie drzwi to usługa, z której można skorzystać w dowolnym momencie, ponieważ jest dostępna 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Wystarczy jeden telefon, żeby pomoc zjawiła się we wskazanym miejscu! Wszystko sprawnie, fachowo i bezproblemowo.