Jak optycznie wydłużyć nogi dzięki spódnicy?

noszenie spodnicy

Spódnica to jeden z niezbędnych elementów kobiecego ubioru, który może stać się podstawą wielu udanych stylizacji. Aby uniknąć często popełnianych błędów oraz móc optycznie modelować sylwetkę, trzeba nauczyć się właściwie dobierać elementy stroju. Kobiety, których nogi w stosunku do reszty ciała wydają się nieproporcjonalnie krótkie, powinny zwrócić szczególną uwagę na krój spódnic, które dobierają do codziennych i wyjściowych stylizacji.

Spódnica spódnicy nierówna…

W sklepach dostępne są spódnice o różnej długości i kroju. Nie każda nadaje się dla kobiet, którym zależy na optycznym wydłużeniu nóg. Niewłaściwie dobrany krój spódnicy może sprawić, że sylwetka będzie wydawała się zbyt przysadzista i nieproporcjonalna. Oprócz kroju i długości spódnicy, na wygląd sylwetki wpływa także materiał, z którego jest wykonana i kolor, a także wzór (nie wszystkim będą pasowały np. dziewczęce spódnice we wzory).

Optyczne wydłużenie nóg za pomocą właściwie dobranej spódnicy nie jest trudne. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jedną z najważniejszych jest krój spódnicy oraz jej kolor. Aby wydłużyć nogi, najlepiej wybierać spódnice z wysokim stanem oraz spódnice z rozcięciem z przodu. Piękne i modne spódnice, które można dopasować do każdej sylwetki, oferuje np. sklep internetowy Afrodyta.

Jaka spódnica dla kobiet z krótkimi nogami?

Spódnica z wysokim stanem może stać się świetną bazą wielu stylizacji na co dzień, do pracy oraz na ważne wyjścia. Warto pamiętać o zestawianiu spódnicy z bluzką lub swetrem w jasnych kolorach, a także jasnymi butami. Zakładając obuwie w cielistym lub beżowym kolorze, a także jasną spódnicę, która odsłania kolana i dopasowaną do niej pod względem kolorystycznym bluzkę lub sweter, możemy optycznie wydłużyć nogi nawet o kilka centymetrów. W przypadku krótkich nóg świetnie sprawdzają się spódnice w pionowe pasy oraz spódnice z zakładkami, zamkiem lub guzikami z przodu.

Niskie kobiety z krótkimi nogami powinny unikać spódnic o długości maxi i do połowy łydki. Wysokie kobiety mogą wydłużyć nogi, zakładając długą spódnicę z wysokim stanem.

Jakich spódnic unikać, jeżeli mamy krótkie nogi?

Efekt dodatkowego skrócenia nóg powodują spódnice biodrówki, a także spódnice sięgające połowy łydki. Warto zwrócić uwagę na dobierane do spódnicy buty. Niekorzystnie na proporcje sylwetki wpływają sięgające kostki botki, a także buty z paskiem wokół kostki.