Jak kupić samochód w czasie epidemii koronawirusa? Przez internet

Jak kupić samochód w czasie epidemii koronawirusa? Przez internet

To może być dobry moment na kupno samochodu. Z powodu pandemii koronawirusa nie wiadomo, jak długo dostępne będą nowe modele aut, bo większość fabryk wstrzymała produkcję. Wszystko wskazuje też na to, że z uwagi na popyt, cena poszybuje w górę. Kolejne wprowadzane ograniczenia w przemieszczaniu nie są przeszkodą, bo dzisiaj coraz częściej użytkownicy kupują samochód w 100 proc. zdalnie. – Zakupiony samochód jest dostarczany pod dom klienta – mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że rynek sprzedaży samochodów zmienił się dosłownie z dnia na dzień. Wprowadzone ostatnio ograniczenia spowodowały, że kupno nowego pojazdu w salonie jest praktycznie niemożliwe. Już wcześniej sprzedawcy w salonach motoryzacyjnych, co zrozumiałe, ograniczyli kontakt z klientem do minimum i znacznie skrócili godziny otwarcia. Również sami klienci raczej zrezygnowali z odwiedzania salonów, dostosowując się do zaleceń kwarantanny. Z myślą o bezpieczeństwie kupujących dealerzy wycofali się z jazd testowych, nie prezentują też szczegółowo wnętrza samochodu, wynika to z wszelkich form ostrożności w sytuacji globalnej pandemii. Wydania pojazdów odbywają się też bez wytłumaczenia obsługi auta.

Dzisiaj klienci z obawy o swoje zdrowie nie oglądają wnętrz samochodów. Dzisiaj zastępują ten proces e-informacje.

– Użytkownik ma możliwość nie tylko samodzielnego sprawdzenia wszystkich parametrów samochodu na stronie, ale także porozmawiania z doradcą, który na bieżąco odpowie na wszystkie nurtującego go pytania – mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl.

Dla kogoś, kto potrzebuje auta od ręki, w pełni zdalny i bezpieczny proces wyboru auta i finansowania online, to dobra alternatywa. Cały proces jest bardzo prosty i odbywa się dosłownie za pomocą czterech kliknięć. Tak jest w serwisie Superauto.pl. Konsument wchodzi na stronę, wybiera model za pomocą wyszukiwarki, następnie kontaktuje się z doradcą, podpisuje umowę rezerwacyjną i odsyła skan umowy z bankiem, leasingodawcą bądź firmą wynajmującą auto.

Firmy leasingowe deklarują wakacje w spłatach rat

Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, firmy leasingowe i banki już wprowadzają dla klientów wakacje kredytowe, co daje dodatkową elastyczność na wypadek niepożądanego wpływu epidemii na sytuację finansową Polaków. Co ważne, zakupiony samochód jest także dostarczany pod dom klienta.

– Wiemy, że to na czym zależy klientom najbardziej, to dostępność samochodu. Klienci kupują samochód i chcą siadać za kierownicą już następnego dnia. Z uwagi na globalną pandemię nastąpi spadek dostępności samochodów, co spowoduje znaczny wzrost ich cen – mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl.

Ceny samochodów cały czas idą do góry. Od trzech lat to o naście procent rok do roku. Zdaniem prezesa Superauto.pl im dłużej będą stały fabryki, popyt będzie się zwiększał, a przerwa w produkcji może sięgać nawet trzech miesięcy.

Sposób zakupu auta za pomocą internetu jest tak samo prosty jako zakup ubrań, z tą różnicą, że musimy wydrukować i podpisać umowę, a następnie jej skan odesłać do Superauto.pl. Zaliczka zaś wpłacana jest poprzez bramkę płatniczą PayU.

– Tym samym łączymy nowoczesną technologię instytucji finansowych z usługą sprzedaży samochodów całkowicie w digitalu – tłumaczy prezes Superauto.pl, gdzie dostępne są cały czas wyprzedaże roczników. Dealerzy mają także sporo samochodów z tzw. samorejestracją, czyli auta zarejestrowane pod koniec ubiegłego roku, przy których zakupie dealerzy proponują duże obniżki cenowe.

Z leasingiem łatwiej o rejestrację pojazdu

Warto także dodać, że ci którzy chcą kupić auto od ręki i są gotowi wziąć leasing, ominą obecne problemy związane z rejestracją. Firmy leasingowe rozsiane są po całym kraju i z pewnością łatwiej będzie im znaleźć miejsce, gdzie rejestracja od ręki będzie możliwa, co w sytuacji kupna auta za gotówkę może być niemożliwe. Podobnie jest z wynajmem samochodów. Firmy wynajmujące też są rozsiane po całym kraju i z pewnością znajdą dla klienta urząd, który zarejestruje im pojazd.

***

Marki i modele samochodów polecane przez ekspertów Superauto.pl, idealne do zakupu już dziś pod względem ceny i dostępności:

Samochody osobowe:

  • Volvo XC 60
  • Audi Q5
  • Škoda Octavia
  • Toyota Corolla
  • Kia XCeed

Samochody dostawcze:

  • Renault Master
  • Fiat Ducato.

Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w rankingu marek osobowych po pierwszej dekadzie marca prowadzi Skoda (1 901), z niewielką przewagą nad dotychczasowym liderem rankingów, czyli Toyotą (1 738). Zaskakiwać może obecność 3 marek premium w czołówce zestawienia. Ten prestiżowy segment odnotował wzrost w wysokości 31,12%. Poza TOP10 znajdują się takie marki jak Renault (12 miejsce), Opel (14) czy Ford (17). Liderem wśród modeli jest Corolla (678). W grupie dostawczych o dmc do 3,5t stawce przewodzi Volkswagen (237), przed Mercedesem (190) i Fiatem (189). Natomiast w stawce modeli prowadzi Mercedes Sprinter (155).