Hipnoterapeuta – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Rozmowa dwójki ludzi

Osoby zainteresowane nietypowymi zabiegami medycznymi mogą bliżej zainteresować się hipnoterapią. Jest to metoda bezpośrednio powiązana z wprowadzaniem danej osoby w stan hipnozy. Taki stan ułatwia osiągnięcie spokoju umysłu, zrelaksowanie się, wypoczęcie i „sięgnięcie” do podświadomości.

Co może hipnoterapeuta?

Osobą odpowiedzialną za przebieg tej formy leczenia jest hipnoterapeuta. Może wprowadzić swojego pacjenta w mniej lub bardziej głęboką hipnozę, która będzie trwała określoną ilość czasu. Sesje odbywają się w przyjemnych warunkach, w gabinecie specjalisty. Przypominają nieco wizyty u psychologa.

Hipnoterapeuta stara się pomóc pacjentowi w dotarciu do przyczyn problemu, z którym się zmaga. Często w ten sposób przebiega pomocnicze lub główne leczenie bezsenności, zespołu stresu pourazowego, depresji i innych podobnych chorób. Terapia przebiega delikatnie i nie wymaga stosowania silnych leków, które miewają skutki uboczne.

Hipnoterapia – gdzie można z niej skorzystać?

Niektóre osoby odnoszą się do takiej formy terapii dość chłodno, nie wierzą w jej pozytywne skutki lub po prostu preferują leczenie tradycyjnymi metodami. Jednak nie są to obawy uzasadnione. Nowoczesna hipnoterapia w Warszawie na Ursynowie realizowana jest w prawdziwych gabinetach przez osoby z wykształceniem medycznym.

Pacjent może uzyskać skierowanie na hipnoterapię lub sam się na nią zdecydować w przypadku, gdy problem zdrowotny jest oporny na inne metody leczenia. Dobry hipnoterapeuta pomaga skupić się na podświadomości i w głębokim relaksie „otwiera” umysł danej osoby. Uświadomienie sobie sedna problemu jest często sposobem na rozpoczęcie z nim walki.

Kiedy wskazana jest hipnoterapia?

Wskazania do hipnoterapii mogą być różne. Metoda znajduje zastosowanie nawet w terapii bólu doraźnego czy przewlekłego, co może mieć duże znaczenie. Wielu lekarzy nie zajmuje się leczeniem bólu jako takiego, więc pacjenci mogą na tym tle doznawać różnych urazów. Hipnoterapeuta jest specjalistą, który wysłuchuje, z czym przychodzi dana osoba, i proponuje odpowiednią terapię.

Podsumowując, zainteresowanie się hipnoterapią może mieć znaczenie w leczeniu wielu różnych dolegliwości. Metoda jest tradycyjna, ale mają na nią wpływ badania prowadzone przez naukowców, przez co jest stale unowocześniana.