Do czego służy stalowa stróżówka?

strozowka

Decydując się na budowę hali magazynowej czy produkcyjnej, a także kompleksowe wyposażenie biura, nie możemy zapomnieć o środkach ochrony, które w dzisiejszych czasach są niezwykle istotne i sprawiają, że wszyscy czują się bezpiecznie, a wyposażenie firmy jest w dobrym sposób zabezpieczone przed złodziejami czy uszkodzeniem. Stróżówka to wolnostojący obiekt, w którym pracują osoby zajmujące się ochroną. Warto zadbać o to, aby była solidna oraz dobrze wykonana.

Zastosowanie odpowiednich środków ochrony jest w dzisiejszych czasach koniecznością, głównie z uwagi na to, że firmy na swoim terenie często przechowują komponenty czy produkty o bardzo dużej wartości.

Rozwiązaniem jest oczywiście współpraca z doświadczonymi agencjami ochrony, ale również montaż kamer przemysłowych, alarmów, czytników kart, odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego. Również pracownicy ochrony powinni mieć swoje pomieszczenie, w którym będą wykonywać obowiązki. Takim pomieszczeniem jest stróżówka.

Co to jest stróżówka?


Najprościej rzecz ujmując, stróżówka to wolnostojący obiekt, w którym swoje obowiązki wykonują pracownicy ochrony. Kiedyś mieliśmy do czynienia ze stróżówkami murowanymi lub blaszanymi, obecnie są to rozwiązania bardziej nowoczesne – modułowe, pozwalające na swobodną pracę, a także zachowujące maksimum estetyki.

Stróżówki mogą być ustawione w dowolnych miejscach na firmowym placu, z reguły są posadowione koło bram wjazdowych lub przy wejściach do obiektu.

Zobacz także: https://lifemag.pl/jakie-zalety-ma-strozowka-150×150-centymetrow/

Jak powinna wyglądać stróżówka?


Stróżówka ma przeważnie niewielkie rozmiary i jest przeznaczona do pracy dla jednej osoby. To bardzo ważne, gdyż niekiedy firmy nie dysponują dużym placem i nie ma możliwości, aby postawić tam większy obiekt. Stróżówka musi przede wszystkim pozwalać pracownikowi ochrony na skutecznie monitorowanie tego, co się dzieje, stąd bardzo obszerne przeszklenia. Istnieje również możliwość, aby pracownik ochrony miał pod ręką całe wyposażenie do sterowania bramami, kartami dostępu, kamerami przemysłowymi, alarmem czy oświetleniem. Takie stróżówki można zamówić w firmie Panel System https://panelsystem.pl/.

Dodatkowo oczywiście stróżówka musi być odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, korozję, uszkodzenia mechaniczne, a także przewracanie się, np. pod wpływem bardzo silnego wiatru. Im lepszą stróżówkę kupimy, tym możliwość ochrony będzie zdecydowanie większa. Bardzo dużą popularnością cieszą się stróżówki o rozmiarach 150×150 centymetrów.