Do czego służy młynek do suszu?

mlynek do ziola

Młynek do suszu nazywany również grinderem, jest jednym z najważniejszych elementów, w które powinien wyposażyć się każdy miłośnik palenia. Obecnie oferta tego produktów jest bardzo rozbudowana i dostępne są one w wielu wersjach kolorystycznych i stylistycznych. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Tego typu elementy można znaleźć przede wszystkim w specjalistycznych sklepach oferujących akcesoria dla palaczy. Do czego jednak dokładnie służy młynek do suszu? Podpowiadamy.

Czym jest młynek do suszu?

Młynek do suszu często nazywany jest również grinderem lub kraszerem. Jest to przedmiot, który jak nietrudno się domyślić, służy do mielenia suszu, a więc rozdrabniania ziół występujących pod postacią całych kwiatów na drobną konsystencję. Jego zadaniem jest pomoc w opracowaniu suszu, aby był on zdatny do palenia, a więc by możliwa była jego waporyzacja. Nieodpowiednio zmielony susz nie będzie nadawał się do palenia lub mocno utrudni tę czynność.

Drobno zmielony tytoń lub susz z kolei umożliwia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu nie gaśnie tak łatwo, z kolei dym bez problemu dociera do płuc. Mielenie pozwala więc na znacznie skuteczniejsze wydobycie z ziół substancji aktywnych, co przekłada się na łatwość inhalacji.

Młynek do suszu — szeroki wybór modeli

Obecnie na rynku znajdziemy szeroką ofertę modeli młynków do suszu w najróżniejszych odsłonach. Dużą popularnością cieszą się konstrukcje drewniane i akrylowe, które są do siebie dość podobne. Składają się z dwóch części. Każda z nich wyposażona jest w specjalny pręcik. Do jednej z nich należy wsypać surowiec, a następnie przykryć go drugą częścią.

Budowa metalowego młynka z kolei zazwyczaj jest bardziej skomplikowana, ponieważ składa się on z trzech lub czterech elementów, a w komorach znajdują się specjalne noże do cięcia suszu, a także sitko, które wyłapuje słabo zmielone fragmenty. Obecnie dostępne są również plastikowe grindery do suszu, jednak są one stosunkowo nietrwałe w eksploatacji.