Dietetyk przez internet – prosta i skuteczna odpowiedź na zamknięte siłownie i poradnie dietetyczne

dietetyk online

Zamknięci w domach, rozpieszczeni świątecznymi przysmakami i rozleniwieni brakiem ruchu – pragniemy w końcu ruszyć się z fotela! Wielu z nas chętnie poszłoby poćwiczyć na siłowni, popływać w basenie, a nawet odważyłoby sie zapukać do poradni dietetycznej. Niestety lockdown pokrzyżował nam plany, lecz istnieje wyjście awaryjne – dietetyk online.

Wirtualny specjalista od odchudzania zaleca stworzenie planu

Dietetyk nie powinien wyrecytować ci gotowej regułki typu: “na redukcji musisz jeść mało, a najlepiej sięgnij po pewien magiczny koktajl”, lecz pokazać ci proste, skuteczne, racjonalne i indywidualne podejście.

– Jeść trzeba akurat jak najwięcej. Tajemnica sukcesu tkwi gdzie indziej. Warto zacząć od określenia dokładnego planu, który uwzględni deficyt energetyczny a posiłki będą opierały się na produktach niskoprzetworzonych, na tych, które lubisz, i które dostarczają wielu wartości odżywczych. Dlatego od samego początku warto jasno określić, jakie tempo spadku masy ciała lub centymetrów (najlepiej obydwu parametrów) przewidujemy, co zrobimy, kiedy redukcja zostanie zahamowana i jakie ewentualne nagrody sprezentujemy sobie po osiąganiu kolejnych celów – twierdzi dietetyk Michał Wrzosek.

Ważne pytanie konsultanta dietetycznego – co lubisz jeść?

Zacznijmy od pozytywów: nie, nie musisz wyrzucać z domu ostatniej drożdżówki i ulubionych cukierków. Nie musisz także wypełniać lodówki po brzegi główkami sałaty. Dobry specjalista zaproponuje ci na początek… zaprzyjaźnienie się z dietą. Weź w dłonie flamaster, rozłóż na stole kartkę papieru i wypisz, które potrawy lubisz najbardziej. Bo dobrej diecie przyświeca zasada, że każdą kulinarną zachciankę można udoskonalić i zamienić w wersję fit. Na przykład pulchne naleśniki z białej mąki i słodkiego dżemu z łatwością da się przerobić na naleśniki pełnoziarniste z jogurtem i jagodami.

Dietetyk sportowy online radzi – poznaj przyczynę niepowodzeń

Misją wirtualnego żywieniowca jest to, abyś uświadomił sobie, że nie jest grzechem zjedzenie jednego ciastka, lecz zrezygnowanie z diety z tego powodu. Rezygnacja często ma też miejsce za sprawą jedzenia codziennie tych samych posiłków, czyli zadręczania się nudą. Monotonia i bezwzględne zakazy to najczęstsze przyczyny dietetycznych niepowodzeń, a poznanie twoich rozterek to wyzwanie, które dobry dietetyk online winien traktować priorytetowo.

Spal tłuszcz deficytem kalorycznym!

Faktem jest, że na diecie możesz jeść to, co lubisz. Możesz czasami zjeść nawet ciastko albo pizzę. Brzmi zachęcająco, prawda? Jak to się jednak stanie, że mimo “zakazanego jedzenia” schudniesz? Otóż twój organizm wtedy spali tłuszcz z nadprogramowych kilogramów, kiedy codziennie dostarczysz mu odrobinę mniej kalorii, niż tego potrzebuje. W tym celu najpierw oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie odejmij od niego 10 – 15%. Reszta pozostaje dla ciebie!.

Dietetyk online radzi: w ten sposób przyspieszysz spalanie tłuszczu

Nie mając możliwości zasięgnięcia porady stacjonarnie, potrzebujesz prostych i skutecznych metod od specjalisty online. Pij zatem chłodną wodę – 0,5 l przyspieszy twój metabolizm o 25-30% w półtorej godziny, a czarna lub zielona kawa albo herbata zintensyfikują rozpad tkanki tłuszczowej o 30%. Jedz więcej białka (do 2 g na każdy kilogram masy ciała) – bo aby je spalić, twój organizm musi pobrać więcej energii z tkanki tłuszczowej. Dodatkowo podkręć swój metabolizm przyprawami, np. curry lub kardamonem.