Czym jest druk sublimacyjny?

druk sublimacyjny

Nadrukowanie na tkaninach stało się bardzo modne. Ma to związek nie tylko z produkcją materiałów reklamowych, ale również z chęcią wyprodukowania odzieży, która pozwoli wyróżnić się z tłumu. Coraz popularniejszą metodą nadrukowania na tkaninie jest druk sublimacyjny. Pozwala w prosty, tani i ekologiczny sposób, na stworzenie unikalnych i oryginalnych ubrań.

Dlaczego druk sublimacyjny jest tak popularny?

Co prawda wciąż jest dużo osób, które lubią wtapiać się w tłum, ale są i tacy, którym zależy na wyróżnieniu się. Lubią otaczać się produktami, które są unikalne i oryginalne. Z pomocą przychodzi druk sublimacyjny w Poznaniu, który pozwana na tworzenie spersonalizowanej odzieży, a także produktów codziennego użytku. Jest to technika druku, która pozwala na nadrukowywanie na takich przedmiotach, jak: kubki, elementy garderoby, poduszki, czapki i wielu innych. 

Druk sublimacyjny jest wykorzystywany do produkcji wszelkich gadżetów firmowych, pomagających budować wizerunek firmy na zewnątrz. Dużą zaleta tego rodzaju druku jest jego trwałość. Barwnik wnika w głębokie stryktury przedmiotu, co sprawia, że jest on odporny na ścieranie i kontakt z wodą. Barwniki sublimacyjne produkowane są na bazie wody, a nie rozpuszczalnika, co oznacza, że są zarówno całkowicie nieszkodliwe dla środowiska, jak i bezpieczne dla ludzi. Dodatkowo jest to druk, który nie generuje wysoki kosztów w trakcie produkcji.

Na czym polega druk sublimacyjny?

Druk sublimacyjny, druk UV na metalach w Poznaniu, druk cyfrowy – sposobów na zadrukowywanie różnych powierzchni jest wiele, ale to właśnie druk sublimacyjny jest najbardziej popularny. Proces tworzenia druku sublimacyjnego składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przeniesienie ilustracji lub tekstu na papier transferowy, za pomocą specjalnych tuszy.  Zadrukowany papier wkładany jest do urządzenia zwanego prasą termotransferową, która dociska go do podłoża, na którym grafika ma się znaleźć. Pod wpływem sublimacji, czyli przejścia ze stanu stałego w stan gazowy, cząsteczki barwnika wnikają w strukturę podłoża, tworząc trwały wydruk. Wykonując nadruk na odzieży, najlepiej gdy jest ona wykonana z poliestru. Im większa jego zawartość w tkaninie, tym lepsza jakość nadruku.