Czym charakteryzuje się styl eko – poznaj najmodniejszy styl wnętrzarski 2022

Styl eko jest bez wątpienia najbardziej gorącym trendem wnętrzarskim 2022. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że we wnętrzach wykorzystywany jest potencjał, jaki ma natura. Są one przytulne, jasne i pełne materiałów rodem ze środowiska naturalnego. Powstają z poszanowaniem dla niego. Nie bez znaczenia pozostaje także rola recyklingu. Sprawdźmy więc czym się charakteryzuje styl eko i w jaki sposób można urządzić w jego myśl nasz salon, kuchnię, a może sypialnię? W każdym z nich na pewno dobrze się on odnajdzie.

Poszanowanie natury – czym się charakteryzuje styl eko

Styl eko przede wszystkim odzwierciedla wszystkie przekonania w których głośno jest o szacunku do środowiska naturalnego. Oznacza to przede wszystkim to, że nie stawimy na żadne materiały, które nie pochodzą z niej. Stylowi ekologicznemu obce są więc wszelkiej maści tworzywa sztuczne i wyroby, które są z nich wykonane, Nie ma więc mowy np. o plastikowych krzesłach czy też stołach lub półkach. Ma być po prostu zgodnie z naturą – a więc wykorzystujemy materiały, które łatwo jest następnie przerobić.

Jakie kolory wykorzystuje się w stylu eko?

Styl eko to przede wszystkim stawianie na kolory, którym blisko jest do natury. Nie bez znaczenia jest więc rola zieleni w każdym tego słowa znaczeniu, a już najbliżej do ideału jest jej wariantowi butelkowemu. Wśród projektantów wnętrz zajmuje on bardzo wysokie miejsce z uwagi na to, że jest uniwersalny. Można śmiało wykorzystać go zarówno w łazience, jak i kuchni czy też przedpokoju. Najważniejsze jest to, aby zrobić to umiejętnie, a więc tak, aby nie zaburzyć proporcji pomieszczenia, aby nie przytłoczyć go, a jednak nadać elegancji oraz szyku.

Ważne miejsce w palecie barw bliskich stylowi ekologicznemu odgrywa biel – w każdej możliwej wersji. Stawiajmy na jej wydania szarości, jak również te, które są dobre dla oka nawet po zmroku, czyli jasne. Pomieszczenie nie musi być nieprzyjemne w odbiorze biorąc pod uwagę biel, chociaż wielu sceptyków tak właśnie myśli. Nic bardziej mylnego. Jeśli stawiamy na biele w wyważonym wariancie, do tego dodajemy różnej maści dodatki, to otrzymamy przepis na przestrzeń skrojoną na miarę nawet najbardziej wymagających amatorów dobrego designu. Jak więc widać styl eko ma się bardzo dobrze we wnętrzarskich trendach i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Projektanci i miłośnicy dobrego designu go po prostu pokochali.