Czy sztuczne choinki można wystawić na zewnątrz?

sztuczna choinka

W okresie przedświątecznym i świątecznym przydomowe podwórka oraz miejskie przestrzenie zdobią różnego rodzaju dekoracje bożonarodzeniowe. Wśród nich bardzo ważną rolę pełni przystrojona bombkami i światełkami choinka. Z reguły na zewnątrz wystawiane są żywe drzewka. Warto mieć świadomość, że ich rolę może  spełnić także sztuczna choinka. Dowiedz się więcej na temat wykorzystywania sztucznych drzewek jako dekoracji otwartych przestrzeni.

Zalety sztucznych drzewek wystawianych na zewnątrz

Sztuczne choinki przeznaczone do ozdabiania tarasów, ogrodów oraz miejskich placów i wejść do galerii handlowych mają wiele zalet. Przede wszystkim są to modele wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, których dodatkowym atutem jest też niewrażliwość na niesprzyjające warunki pogodowe, w tym na niskie temperatury oraz obfite opady śniegu. Drzewka nabyte w takim sklepie, jak P. P. H. VIRPOL, mają solidną, stabilną konstrukcję. Dzięki temu nie zagrażają one bezpieczeństwu osób przebywających w ich pobliżu. Szczególnie dotyczy to dużych, kilkunasto- lub kilkudziesięciometrowych choinek.

Osoby, które decydują się na zakup sztucznych drzewek, zazwyczaj mają do wyboru całą gamę rozmaitych modeli. Największą popularnością z ich strony cieszą się standardowe choinki o stożkowym kształcie i gęstej strukturze, które odznaczają się atrakcyjnym designem oraz uniwersalnością zastosowania. Świetnie sprawdzają się one zarówno w miejskich przestrzeniach, jak i na prywatnych posesjach, stanowiąc piękną ozdobę danego miejsca.

Sztuczna choinka – co z nią zrobić po świętach?

Sztuczne choinki w przeciwieństwie do żywych drzewek nadają się do wielokrotnego użytku. Większość z nich to modele składane, które wyróżniają się m.in. łatwością montażu i demontażu gałęzi. Po zakończeniu sezonu świątecznego drzewka te można wygodnie złożyć i schować w odpowiednim miejscu. Będzie można je ponownie wykorzystać w kolejne święta.

Wysokiej jakości sztuczne choinki na zewnątrz służą swoim właścicielom co najmniej przez kilka, a czasem nawet kilkanaście sezonów. Na długo zachowują one nienaganny wygląd; nawet po kilku latach użytkowania wyglądają jak nowe. Warto jednak pamiętać o tym, że modele, które uległy wyeksploatowaniu, powinny być traktowane jako odpady wielkogabarytowe (czyli podobnie jak stare meble, materiały budowlane). Nie można ich zatem wyrzucić do zwykłego kosza ani do pojemnika na odpady. Zużyte żywe drzewka natomiast po uprzednim połamaniu umieszcza się w specjalnym koszu na śmieci pochodzenia organicznego.