Czy dom modułowy to dobra alternatywa dla konwencjonalnego domu jednorodzinnego?

dom modulowy

Domy modułowe zyskują na popularności w naszym kraju, lecz wciąż większość inwestorów jest przekonana o tym, że lepszym wyborem są tradycyjne budynki murowane. To błędne przekonanie, ponieważ konstrukcje z prefabrykatów są równie trwałe i przynoszą użytkownikom liczne oszczędności. Poniżej dowiesz się, jakie korzyści płyną z zastosowania technologii modułowej. 

Krótki czas budowy domu modułowego

Szybka realizacja budowy to najczęściej wymieniana zaleta domów modułowych. Gotowe elementy konstrukcyjne są dostarczane na teren budowy, gdzie niezależnie od warunków pogodowych zostają ze sobą połączone niczym klocki w ciągu kilkudziesięciu dni (maksymalnie 3 miesiące). Warto również wspomnieć, że domy modułowe o powierzchni do  70 m² nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, dzięki czemu inwestor oszczędza dużą ilość czasu, jaką trzeba poświęcić na procedury urzędowe w przypadku stawiania obiektu murowanego.

Wysokie standardy i oryginalne projekty domów modułowych

Domy modułowe są funkcjonalne, estetyczne i trwałe. Do ich produkcji używa się surowców najwyższej jakości, co umożliwia użytkowanie budynku nawet przez kilkaset lat. Moduły powstają w warunkach fabrycznych, pod stałą kontrolą techniczną. Dzięki temu elementy konstrukcyjne są precyzyjnie wykonane, co zapewnia im wyższą jakość od tradycyjnych materiałów budowlanych. Co więcej, technologia modułowa pozwala na realizację najbardziej nietypowych projektów (np. obiekty o nietypowym kształcie) oraz rozbudowanie domu o kolejne moduły w przyszłości.

Ekonomiczne użytkowanie domów modułowych

Konstrukcja ścian domów modułowych ma bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej, a dodatkowo są szczelnie ocieplone przy użyciu nowoczesnych materiałów. Dzięki temu w okresie jesienno-zimowym budynki utrzymują ciepło wewnątrz pomieszczeń, a w rezultacie nie wymagają zużywania dużych ilości energii na ogrzewanie. W budownictwie modułowym wykorzystuje się również ekologiczne metody ogrzewania – są one nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, lecz także nie generują wysokich kosztów eksploatacji. W produkcji i montażu domów modułowych pod klucz specjalizuje się firma dewelopersko-budowlana Lokaty Budowlane, która oferuje całoroczne konstrukcje o powierzchni 70 m². W prefabrykowanych budynkach o takim metrażu komfortowo mieszkają nawet 5-osobowe rodziny. Dom modułowy to doskonała inwestycja na przyszłość.