Co trzeba zrobić, żeby dostać dofinansowanie do pompy ciepła?

dofinansowanie pompy ciepla

Instalacja pompy ciepła rozwiązuje wiele różnych problemów. Wszyscy zainteresowani takim działaniem inwestorzy wiedzą, że w ten sposób nie tylko zaoszczędzą na ogrzewaniu swoich budynków, ale również przyczynią się do lepszego gospodarowania zasobami naturalnymi. Takie działania są więc zarówno proekologiczne, jak i pozwalają sporo zaoszczędzić. W dodatku można uzyskać dofinansowanie, które znacznie obniży wielkość inwestycji. Sprawdź, jak to zrobić.

Jakich programy pozwalają uzyskać dofinansowanie pompy ciepła

Dofinansowanie instalacji pomp ciepła ma na celu zachęcenie prywatnych i spółdzielczych inwestorów do przeprowadzenia działań, które pomogą w walce z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Dlatego takie programy szczególnie intensywnie promowane są na obszarach, które mają duże znaczenie turystyczne lub są w znacznym stopniu zniszczone dotychczasowymi działaniami urbanizacyjnymi. Dlatego o dofinansowanie do pompy ciepła w Podkarpackim stara się tak wielu właścicieli domów i zwykle uzyskują możliwość udziału w programach wspierających termomodernizację.

Programami, do których zgłasza się najwięcej chętnych, są: Moje Ciepło i Czyste Powietrze. Pierwszy z nich skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów, które zostały wybudowane nie wcześniej niż w 2021 roku. Dzięki temu programowi można uzyskać dofinansowanie montażu zarówno gruntowych, jak i powietrznych pomp ciepła, które używane są do ogrzewania domu lub wykorzystywane są do podgrzewania wody użytkowej.

Jak zamontować pompę i uzyskać na nią dofinansowanie

Montaż pompy to nie tylko prace instalacyjne. Uzyskanie dofinansowania wymaga zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji. Zamiast samemu poznawać cały proces i uczyć się na błędach, warto zaprosić do współpracy firmę Nortmar Power Systems. Zatrudnienie w niej specjaliści nie tylko wykonają wszelkie prace montażowe, ale również pomogą w przeprowadzeniu całej procedury, która wymagana jest do uzyskania dofinansowania. Dzięki doświadczeniu i wypracowanym ścieżkom działania, wszystkie prace zostaną ukończone znacznie szybciej.