Włochy 2021 – przeżyj niezapomnianą przygodę na południu Europy

architektura

Piękna pogoda i ciepłe morze to nie wszystko, co mogą zaoferować nam wakacje we Włoszech. To kraj, który ma nam do zaproponowania znacznie więcej — od zabytków i przepięknej architektury po przepiękne górskie szlaki. Dlaczego warto go wybrać jako kierunek wakacyjnej podróży? Podpowiadamy.

Wakacje we Włoszech — ale gdzie?

Włochy znajdują się w południowej Europie i otoczone są morzami: Adriatyckim, Tyrreńskim, Liguryjskim i Jońskim. Niezwykle duży jest wybór możliwych kierunków podróży wakacyjnych. Relaks, rozrywka i kultura we Florencji, czy Krzywa Wieża w Pizie czekają na nas w fantastycznej Toskanii. Jeżeli bardziej interesują nas wyspy, możemy odwiedzić Sardynię w zachodnich Włoszech lub Sycylię w południowym regionie z najwyższym wulkanem w Europie — Etną. Jeśli kochamy sporty zimowe — wycieczka do Południowego Tyrolu będzie dla nas idealna. Ale to nie jedyne opcje, jakie mamy. W zależności od upodobań możemy również odwiedzić na przykład rustykalną Kalabrię, lokalną Abruzzo, marzycielską Ligurię lub Dolinę Aosty.

Wakacje na włoskiej wyspie

Najczęściej wybierane przez turystów wyspy na wakacje we Włoszech to: Elba, Sardynia i Sycylia. Wyspa Elba jest trzecią co do wielkości wyspą we Włoszech i ma łącznie 147 km linii brzegowej, więc będziemy mieli tam dużo miejsca na relaks na słońcu. Wyspa leży u wybrzeży Toskanii i utrzymuje się z turystyki i rolnictwa. Sardynia – nazywana również „Karaibami Europy”, może się poszczycić prawie 2000 km linii brzegowej. Imponujące są również urwiste, spektakularne góry, rozległe lasy i piękne plaże. Przykładami pięknych plaż są Costa Smeralda ze szmaragdową wodą oraz Costa Verde na południowo-zachodnim wybrzeżu. Sycylia posiada najwyższy aktywny wulkan w Europie — Etnę. Miasta na Sycylii to na przykład Palermo, Katania, Mesyna czy Syrakuzy.

Zobacz także:  https://e-belfer.pl/wakacje-kreta-2021-raj-dla-turystow-z-calego-swiata/

Wakacje we Włoszech nad morzem

Jeżeli chcielibyśmy spędzić wakacje we Włoszech nad morzem, ale podróż na wyspę jest dla nas za długa, wybierzmy jedną z włoskich plaż. Czy to w Veneto, Kalabrii, czy bezpośrednio nad włoskim Adriatykiem – włoskie plaże robią wrażenie. Warto odwiedzić np. plażę Tropea w Kalabrii, z której roztacza się wspaniały widok na stare miasto. Piękna, żwirowa plaża z pewnością zachęci nas do odpoczynku. Z kolei Lido de Solo w Veneto jest złocisto-żółtą piaszczystą plażą. Jeśli planujemy wakacje w tym regionie, warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Wenecji — miasta tysiąca mostów. Natomiast doskonała infrastruktura turystyczna czeka na nas w przyjaznym dzieciom Bibione nad Adriatykiem. Oferty włoskich wakacji znajdziemy na https://www.traveligo.pl/.